Zapowiedź
Zaznacz w kalendarzu sobotę 2026-03-28, 15:00 GMT — ten Wycombe vs Port Vale typ ma realne znaczenie dla końcówki sezonu. Na Adams Park Wycombe (10., 56 pkt) robią wszystko, by wskoczyć do baraży — dwa punkty od ósemki przy ośmiu kolejkach do końca. Port Vale (24., 31 pkt) przyjeżdżają z pilnością godną walki o utrzymanie — tu każdy rzut z autu może wydawać się małym finałem.
Na papierze to wydaje się dzień korzystny dla gospodarzy. Kadra Wycombe wyceniana jest na €11,05 mln wobec €9,18 mln Port Vale, a kursy też to odzwierciedlają: zwycięstwo gospodarzy 1.59, remis 4.0, wyjazd 5.7. Piłka nożna jednak lubi zwroty akcji i obie ekipy potrafiły ostatnio zaskoczyć.
Bezpośrednie spotkania dorzucają kolejny wymiar. Ostatni mecz między nimi (2023-12-23) zakończył się 1-1 i to nadal ma znaczenie: Wycombe potrafi kontrolować grę, ale Port Vale może robić im problemy przez długie fragmenty.
Michael Duff jasno ostrzegał przed pułapką: drużyny broniące się do końca nie są „łatwe”, są upierdliwe. Spodziewaj się, że Wycombe będą wyżej pressować, szukać gry skrzydłami i wciskać piłki w pole karne od początku — szczególnie z Cauleyem Woodrow jako centrum planu. Woodrow ma 10 goli w lidze i szykuje się do 400. występu w seniorskiej piłce, co zwykle oznacza albo wielki moment… albo kolega upewniający się, że to on bierze karne „na okazję”.
Jest jedna znacząca absencja: młody napastnik Jamie Mullins jest z kadrą U-21 Irlandii, co trochę ucina opcje Wycombe między liniami.
Port Vale za kadencji Brady’ego mówią o „czystej karcie”, a bramkarz Joe Gauci podkreśla wzrost pozytywnej atmosfery. Taktycznie wygląda to jak klasyczny plan na wyjazd: bronić głęboko, trzymać formę kompaktową i uderzyć z kontr, gdy gospodarze się odkryją. Wygrana z Boltonem pokazała, że potrafią zabezpieczyć pole karne i znaleźć jedną decydującą szansę — z George’em Hallem do wykończenia.
Warto obserwować dostępność Bena Waine’a po problemach z przemęczeniem. Jeśli będzie świeży, kontry Vale mają więcej sensu; jeśli nie — mogą być zmuszeni wygrzebywać wynik „brzydką” metodą, oddając terytorium i tracąc czas w tradycyjny sposób.
Przejdźmy do liczb, rynków i tego, co pokazują nasze modele. Ten drugi Wycombe vs Port Vale typ skłania się ku scenariuszowi, w którym Wycombe kontroluje piłkę, ale ma problem z zamienieniem przewagi w wysoki wynik.
Taki profil zwykle daje powolne rozkręcanie się: Wycombe oblegające tercję, Port Vale blokujące przejścia, a trybuny głośnie reagujące na każdy pierwszy wybijany cross. To też pasuje do prognozowanego wyniku do przerwy 0-0.
Najlepszy z naszych typów to Poniżej 3,5 goli przy kursie 1.38, z poziomem zaufania 5.0/10 (pewność 5.1). To nie znaczy, że czeka nas nudny mecz — bardziej sygnał, że ten pojedynek wygląda na 1-0 lub 2-0 niż na 4-1. Przy Vale ustawionym nisko i Wycombe pozbawionym jednej kreatywnej opcji, „maksymalnie trzy gole” dobrze pasuje do taktycznej narracji.
W kwestii 1X2 model AI sugeruje X2 przy kursie 2.45, ale z niskim poziomem zaufania 2.0. Tłumacząc: model widzi drogę do wyniku dla Vale (remis lub wyjazd), ale nie jest na tyle pewny, żeby brać to jako główną opcję — raczej jako pikantny dodatek niż danie główne.
0-1 dla gości pasuje do koncepcji „smash-and-grab”, ale mając na uwadze bilans Wycombe u siebie i niższe kursy gospodarzy, traktuj to jako scenariusz, nie pewnik. Dla większości graczy bezpieczniejszym wyborem pozostaje linia goli — oparta na bezpośrednich konfrontacjach, ostatnich wahaniach formy i przewidywanym rytmie taktycznym — i na jej podstawie rozsądne stawkowanie.
Zaznacz w kalendarzu sobotę 2026-03-28, 15:00 GMT — ten Wycombe vs Port Vale typ ma realne znaczenie dla końcówki sezonu. Na Adams Park Wycombe (10., 56 pkt) robią wszystko, by wskoczyć do baraży — dwa punkty od ósemki przy ośmiu kolejkach do końca. Port Vale (24., 31 pkt) przyjeżdżają z pilnością godną walki o utrzymanie — tu każdy rzut z autu może wydawać się małym finałem.
Na papierze to wydaje się dzień korzystny dla gospodarzy. Kadra Wycombe wyceniana jest na €11,05 mln wobec €9,18 mln Port Vale, a kursy też to odzwierciedlają: zwycięstwo gospodarzy 1.59, remis 4.0, wyjazd 5.7. Piłka nożna jednak lubi zwroty akcji i obie ekipy potrafiły ostatnio zaskoczyć.
Bezpośrednie spotkania dorzucają kolejny wymiar. Ostatni mecz między nimi (2023-12-23) zakończył się 1-1 i to nadal ma znaczenie: Wycombe potrafi kontrolować grę, ale Port Vale może robić im problemy przez długie fragmenty.
Michael Duff jasno ostrzegał przed pułapką: drużyny broniące się do końca nie są „łatwe”, są upierdliwe. Spodziewaj się, że Wycombe będą wyżej pressować, szukać gry skrzydłami i wciskać piłki w pole karne od początku — szczególnie z Cauleyem Woodrow jako centrum planu. Woodrow ma 10 goli w lidze i szykuje się do 400. występu w seniorskiej piłce, co zwykle oznacza albo wielki moment… albo kolega upewniający się, że to on bierze karne „na okazję”.
Jest jedna znacząca absencja: młody napastnik Jamie Mullins jest z kadrą U-21 Irlandii, co trochę ucina opcje Wycombe między liniami.
Port Vale za kadencji Brady’ego mówią o „czystej karcie”, a bramkarz Joe Gauci podkreśla wzrost pozytywnej atmosfery. Taktycznie wygląda to jak klasyczny plan na wyjazd: bronić głęboko, trzymać formę kompaktową i uderzyć z kontr, gdy gospodarze się odkryją. Wygrana z Boltonem pokazała, że potrafią zabezpieczyć pole karne i znaleźć jedną decydującą szansę — z George’em Hallem do wykończenia.
Warto obserwować dostępność Bena Waine’a po problemach z przemęczeniem. Jeśli będzie świeży, kontry Vale mają więcej sensu; jeśli nie — mogą być zmuszeni wygrzebywać wynik „brzydką” metodą, oddając terytorium i tracąc czas w tradycyjny sposób.
Przejdźmy do liczb, rynków i tego, co pokazują nasze modele. Ten drugi Wycombe vs Port Vale typ skłania się ku scenariuszowi, w którym Wycombe kontroluje piłkę, ale ma problem z zamienieniem przewagi w wysoki wynik.
Taki profil zwykle daje powolne rozkręcanie się: Wycombe oblegające tercję, Port Vale blokujące przejścia, a trybuny głośnie reagujące na każdy pierwszy wybijany cross. To też pasuje do prognozowanego wyniku do przerwy 0-0.
Najlepszy z naszych typów to Poniżej 3,5 goli przy kursie 1.38, z poziomem zaufania 5.0/10 (pewność 5.1). To nie znaczy, że czeka nas nudny mecz — bardziej sygnał, że ten pojedynek wygląda na 1-0 lub 2-0 niż na 4-1. Przy Vale ustawionym nisko i Wycombe pozbawionym jednej kreatywnej opcji, „maksymalnie trzy gole” dobrze pasuje do taktycznej narracji.
W kwestii 1X2 model AI sugeruje X2 przy kursie 2.45, ale z niskim poziomem zaufania 2.0. Tłumacząc: model widzi drogę do wyniku dla Vale (remis lub wyjazd), ale nie jest na tyle pewny, żeby brać to jako główną opcję — raczej jako pikantny dodatek niż danie główne.
0-1 dla gości pasuje do koncepcji „smash-and-grab”, ale mając na uwadze bilans Wycombe u siebie i niższe kursy gospodarzy, traktuj to jako scenariusz, nie pewnik. Dla większości graczy bezpieczniejszym wyborem pozostaje linia goli — oparta na bezpośrednich konfrontacjach, ostatnich wahaniach formy i przewidywanym rytmie taktycznym — i na jej podstawie rozsądne stawkowanie.
Czytaj więcej
Zwiń
U3.5 -278
W meczu padną maksymalnie 3 gole, a kurs wynosi -278X2 160
Port Vale wygra lub zremisujePoniżej 3,5 -278
W meczu padną maksymalnie 3 goleNie -118
Przynajmniej jedna drużyna nie strzeli golaX2&U4.5 206
Wygrana/remis gości i poniżej 4.5 gola
0:1
|
4
-
5
-
1
|
|
Port Vale |
15-Nov-25
0:0
| Wycombe ![]() |
Port Vale |
16-Apr-24
1:2
| Wycombe ![]() |
Port Vale |
04-Feb-23
0:3
| Wycombe ![]() |
Port Vale |
20-Oct-12
4:1
| Wycombe ![]() |
Port Vale |
12-Aug-17
2:3
| Wycombe ![]() |
Wycombe |
28-Mar-26
4:0
| Port Vale ![]() |
Wycombe |
23-Dec-23
1:1
| Port Vale ![]() |
Wycombe |
01-Nov-22
2:2
| Port Vale ![]() |
Wycombe |
27-Apr-13
1:1
| Port Vale ![]() |
| 02 May | W |
Wycombe
| 3 |
Rotherham
| 2 |
| 25 Apr | L |
Lincoln
| 4 |
Wycombe
| 3 |
| 18 Apr | L |
Wycombe
| 0 |
Blackpool
| 1 |
| 11 Apr | D |
Huddersfield
| 3 |
Wycombe
| 3 |
| 06 Apr | L |
Wycombe
| 1 |
Bradford
| 2 |
| 03 Apr | L |
Stockport
| 3 |
Wycombe
| 0 |
| 28 Mar | W |
Wycombe
| 4 |
Port Vale
| 0 |
| 21 Mar | L |
Leyton Orient
| 2 |
Wycombe
| 0 |
| 17 Mar | W |
Cardiff
| 0 |
Wycombe
| 2 |
| 14 Mar | L |
Wycombe
| 1 |
Luton
| 2 |
| 02 May | L | Port Vale |
0 | Lincoln |
2 |
| 28 Apr | W | Stockport |
1 | Port Vale |
2 |
| 25 Apr | L | Plymouth |
2 | Port Vale |
1 |
| 22 Apr | L | Cardiff |
1 | Port Vale |
0 |
| 19 Apr | D | Port Vale |
0 | Wigan |
0 |
| 16 Apr | W | Peterborough |
1 | Port Vale |
3 |
| 14 Apr | D | Port Vale |
0 | Barnsley |
0 |
| 07 Apr | W | Port Vale |
1 | Rotherham |
0 |
| 04 Apr | L | Chelsea |
7 | Port Vale |
0 |
| 28 Mar | L | Wycombe |
4 | Port Vale |
0 |
England - League One| Drużyna | M | G | P | |
|---|---|---|---|---|
| 1 |
Lincoln | 46 | 89-41 | 103 |
| 2 |
Cardiff | 46 | 90-50 | 91 |
| 3 |
Stockport | 46 | 71-58 | 77 |
| 4 |
Bradford | 46 | 58-51 | 77 |
| 5 |
Bolton | 46 | 70-52 | 75 |
| 6 |
Stevenage | 46 | 49-46 | 75 |
| 7 |
Luton | 46 | 68-56 | 74 |
| 8 |
Plymouth | 46 | 75-63 | 73 |
| 9 |
Huddersfield | 46 | 74-64 | 67 |
| 10 |
Mansfield Town | 46 | 62-50 | 65 |
| 11 |
Wycombe | 46 | 69-58 | 63 |
| 12 |
Reading | 46 | 64-60 | 63 |
| 13 |
Blackpool | 46 | 54-65 | 60 |
| 14 |
Doncaster | 46 | 50-69 | 60 |
| 15 |
Barnsley | 46 | 68-73 | 59 |
| 16 |
Wigan | 46 | 49-58 | 56 |
| 17 |
Burton Albion | 46 | 50-60 | 54 |
| 18 |
Peterborough | 46 | 64-68 | 53 |
| 19 |
AFC Wimbledon | 46 | 51-72 | 53 |
| 20 |
Leyton Orient | 46 | 59-71 | 52 |
| 21 |
Exeter City | 46 | 52-61 | 49 |
| 22 |
Port Vale | 46 | 36-61 | 42 |
| 23 |
Rotherham | 46 | 41-71 | 41 |
| 24 |
Northampton | 46 | 39-74 | 35 |