Siirry sisältöön

FC Aarau vs Yverdon Sport Ennuste - 15. toukok. 2026

15. toukok.19:15
2:2
Päättynyt
11.38 X5.70 27.25

Vihjeet

Luottamus
Paras vihje
Yli 2.5 1.36
Vähintään 3 maalia tehty
6.6/10
1X2-vihje
X23.30
1.4/10
Maalimäärä
Yli 2.51.36
6.6/10
Molemmat tekevät maalin
Kyllä1.57
1.0/10
Bet Builder -vihje
X2 & Yli 1.53.46
1.0/10
Oikea tulos
FC Aarau12Yverdon Sport

Tilastot: ennuste vs toteuma

AI
Aarau
Yverdon
xGFC Aarau: 1.41Yverdon Sport: 0.88
PallonhallintaFC Aarau: 62%Yverdon Sport: 38%
Laukaukset yhteensäFC Aarau: 14Yverdon Sport: 8
Laukaukset maalia kohtiFC Aarau: 5Yverdon Sport: 2
Laukaukset ohi maalinFC Aarau: 6Yverdon Sport: 3
KulmapotkutFC Aarau: 5Yverdon Sport: 2
Keltaiset kortitFC Aarau: 1Yverdon Sport: 2
xGFC Aarau: 1.59Yverdon Sport: 0.76
PallonhallintaFC Aarau: 46%Yverdon Sport: 54%
Laukaukset yhteensäFC Aarau: 25Yverdon Sport: 10
Laukaukset maalia kohtiFC Aarau: 7Yverdon Sport: 3
Laukaukset ohi maalinFC Aarau: 10Yverdon Sport: 6
KulmapotkutFC Aarau: 5Yverdon Sport: 0
Keltaiset kortitFC Aarau: 1Yverdon Sport: 3
xGFC Aarau: 1.591.41Yverdon Sport: 0.760.88
PallonhallintaFC Aarau: 46%62%Yverdon Sport: 54%38%
Laukaukset yhteensäFC Aarau: 2514Yverdon Sport: 108
Laukaukset maalia kohtiFC Aarau: 75Yverdon Sport: 32
Laukaukset ohi maalinFC Aarau: 106Yverdon Sport: 63
KulmapotkutFC Aarau: 55Yverdon Sport: 02
Keltaiset kortitFC Aarau: 11Yverdon Sport: 32

Tilastot

Keskiarvo / ottelu
Aarau
Yverdon
xGFC Aarau: 1.51Yverdon Sport: 1.86
Maalit yhteensäFC Aarau: 3.6Yverdon Sport: 4
Tehdyt maalitFC Aarau: 2.4Yverdon Sport: 2.4
Päästetyt maalitFC Aarau: 1.2Yverdon Sport: 1.6
PallonhallintaFC Aarau: 48%Yverdon Sport: 48%
Laukaukset yhteensäFC Aarau: 15.9Yverdon Sport: 14.7
Laukaukset maalia kohtiFC Aarau: 5.4Yverdon Sport: 4.5
Laukaukset ohi maalinFC Aarau: 6.8Yverdon Sport: 5.8
RikkeetFC Aarau: 13.1Yverdon Sport: 11.7
KulmapotkutFC Aarau: 5.5Yverdon Sport: 3.8
PaitsiotFC Aarau: 1.5Yverdon Sport: 0.7
Keltaiset kortitFC Aarau: 2Yverdon Sport: 2
Syötöt yhteensäFC Aarau: 390Yverdon Sport: 418

Vire

Viimeiset 10 ottelua
Aarau
Yverdon
VoitotFC Aarau: 7Yverdon Sport: 6
Yli 1.5 maaliaFC Aarau: 8Yverdon Sport: 9
Yli 2.5 maaliaFC Aarau: 7Yverdon Sport: 8
Yli 3.5 maaliaFC Aarau: 5Yverdon Sport: 5
Molemmat tekivät maalinFC Aarau: 6Yverdon Sport: 7
YllätysvoitotFC Aarau: 0Yverdon Sport: 0
YllätystappiotFC Aarau: 1Yverdon Sport: 1

H2H

Kaikki keskinäiset ottelut 11
FC Aarau
Yverdon Sport
5Voitot
3Tasapelit
3Voitot
Viimeisimmät keskinäiset ottelut 10
3.0Maaleja per ottelu
70%Molemmat tekivät maalin
70%Yli 2.5 maalia
30. tammik.2026Yverdon SportFC Aarau12
07. jouluk.2025Yverdon SportFC Aarau12
03. lokak.2025FC AarauYverdon Sport12
23. toukok.2023Yverdon SportFC Aarau11
10. helmik.2023FC AarauYverdon Sport12
04. marrask.2022FC AarauYverdon Sport32
30. syysk.2022Yverdon SportFC Aarau22
06. toukok.2022Yverdon SportFC Aarau04
19. maalisk.2022FC AarauYverdon Sport02
06. marrask.2021FC AarauYverdon Sport10

Viimeisimmät ottelut

Sarjataulukko

Sveitsi - Challenge League
# Joukkue O M P
1 FC Aarau 35 75-45 79
2 FC Vaduz 35 72-40 78
3 Yverdon Sport 35 73-46 66
4 Neuchatel Xamax FC 35 54-54 49
5 Stade Lausanne-Ouchy 35 57-50 47
6 Rapperswil 35 50-61 41
7 FC WIL 1900 35 38-52 40
8 Étoile Carouge 35 44-52 39
9 Stade Nyonnais 35 32-58 28
10 Bellinzona 35 38-75 22
Promotion - Super League Promotion - Super League (Promotion) Relegation - Promotion League