Zapowiedź
Zaznaczcie w kalendarzu 2026-04-03 o 12:30 GMT, bo ten Doncaster vs Mansfield T typ dotyczy takiego meczu League One, który potrafi zaskoczyć i nagle zrobić różnicę w tabeli. Doncaster podejmują u siebie Mansfield Town na Eco-Power Stadium — obie ekipy są praktycznie obok siebie w tabeli, a klimat wokół klubów to „jesteśmy mniej więcej bezpieczni… sprawdźmy, jak wysoko możemy jeszcze wskoczyć”.
W końcówce sezonu Doncaster zajmują 15. miejsce z 50 punktami po 39 meczach, natomiast Mansfield są 16. z 49 punktami po 37 spotkaniach — czyli Stags mają jeszcze dwa mecze do odrobienia. Na papierze to środek tabeli, ale w praktyce bardziej przypomina walkę o pozostanie po lewej stronie tabeli i uniknięcie nerwówki na finiszu. Ten kontekst ma znaczenie przy czytaniu kursów bukmacherskich: 2.25 na gospodarzy, 3.6 na remis i 3.25 na gości. Rynek widzi Donny jako lekki faworyt, ale nie na tyle, żeby można było odpuścić.
Grant McCann zasługuje na pochwałę za to, że zmienił sezon Doncaster z nerwowego w znacznie bardziej komfortowy. Od początku roku Rovers znaleźli rytm, a co ważniejsze — poprawili grę w obronie. Trzy kolejne czyste konta mówią same za siebie, a ostatnie wyniki to potwierdzają: zwycięstwa nad Port Vale (1-0), Rotherham (2-1) i Huddersfield (1-0). Hasło przewodnie jest proste: trzymaj porządek, wykorzystaj okazję i nie komplikuj. Piłka nożna potrafi być skomplikowana, ale czyste konta to krótka droga do sukcesu.
Mansfield pod wodzą Nigela Clougha z kolei mają inny rodzaj pewności siebie. Potrafią zadawać silne ciosy — Northampton oberwało 4-1 — ale też umieją kontrolować spotkanie, jak w wygranej 1-0 z Reading czy żywym remisie 2-2 z Barnsley. Dołóż do tego blask historycznej przygody w Pucharze Anglii, gdzie dotarli daleko i dostali wielki termin z Arsenalem, i masz skład, który na wyjazdach się nie przestraszy. Wręcz przeciwnie — ostatnio żyją dużymi wydarzeniami.
Dodatkowy wątek: wartość kadry Mansfield to €8,23 mln wobec €6,07 mln Doncaster, ale na boisku nie zawsze się to przekłada. Częściej widać, jak drużyna broni pola karnego, gdy nogi robią się ciężkie w kwietniu.
Nasz model skłania się do kontrolowanego przebiegu meczu, co pasuje do tego, co ostatnio pokazują obie drużyny. Najlepszy typ to poniżej 3.5 goli, kurs 1.42 i poziom zaufania 7.8/10 (nasza wewnętrzna pewność: 7.9). Prognozowany scenariusz spotkania to: posiadanie piłki 53% dla Doncaster wobec 47% Mansfield, strzały zbliżone (12 vs 11), ale celne ujęte skromnie (2 dla Doncaster, 3 dla Mansfield). To nie wygląda na festiwal goli — raczej jedno-dwie okazje, które zdecydują.
Stałe fragmenty mogą mieć znaczenie — prognozujemy łącznie 7 rzutów rożnych (3-4) — a dyscyplina powinna być spokojna: spodziewamy się tylko jednej żółtej kartki, dla gospodarzy. Jeśli budujesz Doncaster vs Mansfield T typ w oparciu o kontrolę meczu, a nie chaos, te detale się zgadzają.
Na rynku 1X2 nasz model nieznacznie wskazuje typ: Zwycięstwo gospodarzy (1) po kursie 2.25, ale z niższym poziomem zaufania — 4.5. Ta ostrożność ma sens, jeśli przypomnisz sobie ostatnie „niespodziewane” remisy: Doncaster pojechali do Bolton z kursem 5.2 i wrócili z 0-0, a Mansfield podobnie potrafili urwać punkt na Bradford City (1-1) przy kursie około 5.0. Te drużyny wiedzą, jak pops uć scenariusz faworytów.
Ostatni zapisany head to head z 2022-09-03 poszedł na konto Mansfield, 3-1 — wtedy kursy też faworyzowały Stags. Tym razem jednak defensywna forma Doncaster wskazuje raczej w drugą stronę. Nasz typ na wynik końcowy to 1-0, z półfinałowym 0-0 w pierwszej połowie — więc tak, warto mieć herbatę gotową przed nerwową drugą połową.
Zaznaczcie w kalendarzu 2026-04-03 o 12:30 GMT, bo ten Doncaster vs Mansfield T typ dotyczy takiego meczu League One, który potrafi zaskoczyć i nagle zrobić różnicę w tabeli. Doncaster podejmują u siebie Mansfield Town na Eco-Power Stadium — obie ekipy są praktycznie obok siebie w tabeli, a klimat wokół klubów to „jesteśmy mniej więcej bezpieczni… sprawdźmy, jak wysoko możemy jeszcze wskoczyć”.
W końcówce sezonu Doncaster zajmują 15. miejsce z 50 punktami po 39 meczach, natomiast Mansfield są 16. z 49 punktami po 37 spotkaniach — czyli Stags mają jeszcze dwa mecze do odrobienia. Na papierze to środek tabeli, ale w praktyce bardziej przypomina walkę o pozostanie po lewej stronie tabeli i uniknięcie nerwówki na finiszu. Ten kontekst ma znaczenie przy czytaniu kursów bukmacherskich: 2.25 na gospodarzy, 3.6 na remis i 3.25 na gości. Rynek widzi Donny jako lekki faworyt, ale nie na tyle, żeby można było odpuścić.
Grant McCann zasługuje na pochwałę za to, że zmienił sezon Doncaster z nerwowego w znacznie bardziej komfortowy. Od początku roku Rovers znaleźli rytm, a co ważniejsze — poprawili grę w obronie. Trzy kolejne czyste konta mówią same za siebie, a ostatnie wyniki to potwierdzają: zwycięstwa nad Port Vale (1-0), Rotherham (2-1) i Huddersfield (1-0). Hasło przewodnie jest proste: trzymaj porządek, wykorzystaj okazję i nie komplikuj. Piłka nożna potrafi być skomplikowana, ale czyste konta to krótka droga do sukcesu.
Mansfield pod wodzą Nigela Clougha z kolei mają inny rodzaj pewności siebie. Potrafią zadawać silne ciosy — Northampton oberwało 4-1 — ale też umieją kontrolować spotkanie, jak w wygranej 1-0 z Reading czy żywym remisie 2-2 z Barnsley. Dołóż do tego blask historycznej przygody w Pucharze Anglii, gdzie dotarli daleko i dostali wielki termin z Arsenalem, i masz skład, który na wyjazdach się nie przestraszy. Wręcz przeciwnie — ostatnio żyją dużymi wydarzeniami.
Dodatkowy wątek: wartość kadry Mansfield to €8,23 mln wobec €6,07 mln Doncaster, ale na boisku nie zawsze się to przekłada. Częściej widać, jak drużyna broni pola karnego, gdy nogi robią się ciężkie w kwietniu.
Nasz model skłania się do kontrolowanego przebiegu meczu, co pasuje do tego, co ostatnio pokazują obie drużyny. Najlepszy typ to poniżej 3.5 goli, kurs 1.42 i poziom zaufania 7.8/10 (nasza wewnętrzna pewność: 7.9). Prognozowany scenariusz spotkania to: posiadanie piłki 53% dla Doncaster wobec 47% Mansfield, strzały zbliżone (12 vs 11), ale celne ujęte skromnie (2 dla Doncaster, 3 dla Mansfield). To nie wygląda na festiwal goli — raczej jedno-dwie okazje, które zdecydują.
Stałe fragmenty mogą mieć znaczenie — prognozujemy łącznie 7 rzutów rożnych (3-4) — a dyscyplina powinna być spokojna: spodziewamy się tylko jednej żółtej kartki, dla gospodarzy. Jeśli budujesz Doncaster vs Mansfield T typ w oparciu o kontrolę meczu, a nie chaos, te detale się zgadzają.
Na rynku 1X2 nasz model nieznacznie wskazuje typ: Zwycięstwo gospodarzy (1) po kursie 2.25, ale z niższym poziomem zaufania — 4.5. Ta ostrożność ma sens, jeśli przypomnisz sobie ostatnie „niespodziewane” remisy: Doncaster pojechali do Bolton z kursem 5.2 i wrócili z 0-0, a Mansfield podobnie potrafili urwać punkt na Bradford City (1-1) przy kursie około 5.0. Te drużyny wiedzą, jak pops uć scenariusz faworytów.
Ostatni zapisany head to head z 2022-09-03 poszedł na konto Mansfield, 3-1 — wtedy kursy też faworyzowały Stags. Tym razem jednak defensywna forma Doncaster wskazuje raczej w drugą stronę. Nasz typ na wynik końcowy to 1-0, z półfinałowym 0-0 w pierwszej połowie — więc tak, warto mieć herbatę gotową przed nerwową drugą połową.
Czytaj więcej
Zwiń
U3.5 -238
W meczu padną maksymalnie 3 gole, a kurs wynosi -2381 125
Doncaster jest faworytem do wygranej, a kurs wynosi 125Poniżej 3,5 -238
W meczu padną maksymalnie 3 goleNie 125
Przynajmniej jedna drużyna nie strzeli gola1X&U5.5 -204
Wygrana/remis gospodarzy i poniżej 5.5 gola
1:0
|
3
-
3
-
5
|
|
Mansfield T |
09-Aug-25
1:2
| Doncaster ![]() |
Mansfield T |
10-Oct-23
3:2
| Doncaster ![]() |
Mansfield T |
29-Dec-23
1:1
| Doncaster ![]() |
Mansfield T |
28-Jan-23
4:1
| Doncaster ![]() |
Mansfield T |
30-Aug-16
0:2
| Doncaster ![]() |
Mansfield T |
31-Dec-16
1:1
| Doncaster ![]() |
Doncaster |
03-Apr-26
0:2
| Mansfield T ![]() |
Doncaster |
15-Aug-23
2:2
| Mansfield T ![]() |
Doncaster |
03-Sep-22
1:3
| Mansfield T ![]() |
Doncaster |
04-Dec-21
2:3
| Mansfield T ![]() |
| 02 May | W |
Peterborough
| 1 |
Doncaster
| 3 |
| 25 Apr | D |
Doncaster
| 1 |
Stevenage
| 1 |
| 21 Apr | L |
Doncaster
| 0 |
Lincoln
| 2 |
| 18 Apr | W |
Northampton
| 1 |
Doncaster
| 3 |
| 11 Apr | W |
Doncaster
| 1 |
Reading
| 0 |
| 06 Apr | L |
Exeter City
| 3 |
Doncaster
| 0 |
| 03 Apr | L |
Doncaster
| 0 |
Mansfield T
| 2 |
| 24 Mar | W |
Doncaster
| 1 |
Port Vale
| 0 |
| 21 Mar | W |
Barnsley
| 0 |
Doncaster
| 1 |
| 17 Mar | D |
Bolton
| 0 |
Doncaster
| 0 |
| 02 May | W | Mansfield T |
5 | Cardiff |
4 |
| 28 Apr | D | Peterborough |
0 | Mansfield T |
0 |
| 25 Apr | W | Huddersfield |
1 | Mansfield T |
4 |
| 21 Apr | W | Stockport |
0 | Mansfield T |
1 |
| 18 Apr | D | Mansfield T |
2 | Luton |
2 |
| 14 Apr | D | Leyton Orient |
0 | Mansfield T |
0 |
| 11 Apr | L | Wigan |
2 | Mansfield T |
1 |
| 06 Apr | D | Mansfield T |
0 | Burton A |
0 |
| 03 Apr | W | Doncaster |
0 | Mansfield T |
2 |
| 21 Mar | W | Mansfield |
4 | Northampton |
1 |
England - League One| Drużyna | M | G | P | |
|---|---|---|---|---|
| 1 |
Lincoln | 46 | 89-41 | 103 |
| 2 |
Cardiff | 46 | 90-50 | 91 |
| 3 |
Stockport | 46 | 71-58 | 77 |
| 4 |
Bradford | 46 | 58-51 | 77 |
| 5 |
Bolton | 46 | 70-52 | 75 |
| 6 |
Stevenage | 46 | 49-46 | 75 |
| 7 |
Luton | 46 | 68-56 | 74 |
| 8 |
Plymouth | 46 | 75-63 | 73 |
| 9 |
Huddersfield | 46 | 74-64 | 67 |
| 10 |
Mansfield Town | 46 | 62-50 | 65 |
| 11 |
Wycombe | 46 | 69-58 | 63 |
| 12 |
Reading | 46 | 64-60 | 63 |
| 13 |
Blackpool | 46 | 54-65 | 60 |
| 14 |
Doncaster | 46 | 50-69 | 60 |
| 15 |
Barnsley | 46 | 68-73 | 59 |
| 16 |
Wigan | 46 | 49-58 | 56 |
| 17 |
Burton Albion | 46 | 50-60 | 54 |
| 18 |
Peterborough | 46 | 64-68 | 53 |
| 19 |
AFC Wimbledon | 46 | 51-72 | 53 |
| 20 |
Leyton Orient | 46 | 59-71 | 52 |
| 21 |
Exeter City | 46 | 52-61 | 49 |
| 22 |
Port Vale | 46 | 36-61 | 42 |
| 23 |
Rotherham | 46 | 41-71 | 41 |
| 24 |
Northampton | 46 | 39-74 | 35 |