Zapowiedź
Typ na Racing Santander vs Sporting Gijon na środę, 1 kwietnia 2026 (20:30 GMT) ma realne znaczenie w kontekście tabeli. 33. kolejka na Campos de Sport de El Sardinero przychodzi przy Racingu na czele Segunda División z 59 punktami, podczas gdy Sporting Gijón zajmuje 9. miejsce z 45 punktami i wciąż patrzy w stronę baraży z rozsądnego dystansu.
Racing wygląda jak drużyna, która spodziewa się zwycięstwa, a nie na nie liczy. Liderują w lidze i mają najskuteczniejszy atak (62 gole), a ostatnia seria (cztery zwycięstwa w pięciu meczach) to potwierdzenie tej formy. Tak, porażka 0:4 z Albacete 21 marca była głośnym ostrzeżeniem, ale ważniejsza była reakcja: później pokazali duże występy, m.in. szalony 4:3 z Còrdobą i 3:1 na wyjeździe z Castellón 28 lutego przy dużym kursie (5.4). Dobre zespoły ocenia się po tym, jak się odbijają, nie po jednym potknięciu.
Sporting z kolei bywa trudniejszy do odczytania. Ostatnie pięć meczów to mieszanka (R-R-P-W-P). Potrafią być błyskawicznie skuteczni i potem przygasnąć: mocne 4:1 z Castellón 15 marca stoi obok wąskich porażek 0:1 z Las Palmas (22 marca) i FC Andorra (8 marca). Mają też dowody, że potrafią walczyć na wyjazdach — np. 1:1 z Las Palmas w 2023, gdy kurs przedmeczowy (5.1) nie wróżył im nic dobrego.
To wygląda jak klasyczny scenariusz „lider u siebie”: Racing będzie podkręcać tempo, Sporting spróbuje zachować kompakt i szukać kontr. Liczby, które spodziewamy się zobaczyć, pasują do tego obrazu: około 56% posiadania dla Racingu i 44% dla Sportingu, ze strzałami szacowanymi na 12–8. Jeśli ta różnica w strzałach pojawi się wcześnie, linia obrony Sportingu może spędzić wieczór gasząc pożary — dużo biegania, mało braw.
Przechodząc do zakładów — kursy 1X2 faworyzują Racing: zwycięstwo gospodarzy 2.12, remis 3.55, wygrana gości 3.9. Te kursy odzwierciedlają sezon: Racing jest pewny u szczytu, Sporting groźny, ale nieregularny.
Nasz model proponuje jako najlepszy typ 1X (Racing wygra lub remis) po kursie 1.36, z poziomem zaufania 6.9/10. W lidze, gdzie mecze szybko zamieniają się w boiskowe wojny okopowe, to opcja „nie kombinuj” — szczególnie gdy przewidujemy, że Racing odda 4 strzały w światło bramki, a Sporting 2.
Jeśli wolisz bardziej bezpośrednie ustawienie, NerdyTips sugeruje też zwycięstwo gospodarzy (1) po kursie 2.22, z oceną zaufania 5.5. Niższe zaufanie ma sens: Sporting potrafi jednym dobrym fragmentem przechylić szalę, a przewidywany wynik do przerwy to 1-1, co wskazuje na mecz, w którym Racing może potrzebować cierpliwości po przerwie.
Model wskazuje na Under 3.5 goli po kursie 1.4 (zaufanie 3.5/10). To nie jest gorące zalecenie, ale pasuje do przewidywanej liczby strzałów i rytmu Segunda División: sytuacje będą, ale niekoniecznie festiwal bramek. Przewidywany wynik końcowy to 2-1, z 8 rzutami rożnymi łącznie (5-3) i umiarkowaną kartkową dyscypliną (2 żółte dla Racingu, 1 dla Sportingu), co sugeruje więcej piłki niż chaosu.
Dla tych, którzy wyszukują „Racing Santander vs Sporting Gijon typ” z myślą o kuponie, logika jest prosta: sezonowa skuteczność i spodziewana kontrola Racingu czynią ich faworytem, a najlepsza nadzieja Sportingu to utrzymać wynik blisko i wykorzystać jeden moment. Jeśli Racing zachowa spokój po przerwie, liczby mówią, że zwykle znajdzie sposób.
Typ na Racing Santander vs Sporting Gijon na środę, 1 kwietnia 2026 (20:30 GMT) ma realne znaczenie w kontekście tabeli. 33. kolejka na Campos de Sport de El Sardinero przychodzi przy Racingu na czele Segunda División z 59 punktami, podczas gdy Sporting Gijón zajmuje 9. miejsce z 45 punktami i wciąż patrzy w stronę baraży z rozsądnego dystansu.
Racing wygląda jak drużyna, która spodziewa się zwycięstwa, a nie na nie liczy. Liderują w lidze i mają najskuteczniejszy atak (62 gole), a ostatnia seria (cztery zwycięstwa w pięciu meczach) to potwierdzenie tej formy. Tak, porażka 0:4 z Albacete 21 marca była głośnym ostrzeżeniem, ale ważniejsza była reakcja: później pokazali duże występy, m.in. szalony 4:3 z Còrdobą i 3:1 na wyjeździe z Castellón 28 lutego przy dużym kursie (5.4). Dobre zespoły ocenia się po tym, jak się odbijają, nie po jednym potknięciu.
Sporting z kolei bywa trudniejszy do odczytania. Ostatnie pięć meczów to mieszanka (R-R-P-W-P). Potrafią być błyskawicznie skuteczni i potem przygasnąć: mocne 4:1 z Castellón 15 marca stoi obok wąskich porażek 0:1 z Las Palmas (22 marca) i FC Andorra (8 marca). Mają też dowody, że potrafią walczyć na wyjazdach — np. 1:1 z Las Palmas w 2023, gdy kurs przedmeczowy (5.1) nie wróżył im nic dobrego.
To wygląda jak klasyczny scenariusz „lider u siebie”: Racing będzie podkręcać tempo, Sporting spróbuje zachować kompakt i szukać kontr. Liczby, które spodziewamy się zobaczyć, pasują do tego obrazu: około 56% posiadania dla Racingu i 44% dla Sportingu, ze strzałami szacowanymi na 12–8. Jeśli ta różnica w strzałach pojawi się wcześnie, linia obrony Sportingu może spędzić wieczór gasząc pożary — dużo biegania, mało braw.
Przechodząc do zakładów — kursy 1X2 faworyzują Racing: zwycięstwo gospodarzy 2.12, remis 3.55, wygrana gości 3.9. Te kursy odzwierciedlają sezon: Racing jest pewny u szczytu, Sporting groźny, ale nieregularny.
Nasz model proponuje jako najlepszy typ 1X (Racing wygra lub remis) po kursie 1.36, z poziomem zaufania 6.9/10. W lidze, gdzie mecze szybko zamieniają się w boiskowe wojny okopowe, to opcja „nie kombinuj” — szczególnie gdy przewidujemy, że Racing odda 4 strzały w światło bramki, a Sporting 2.
Jeśli wolisz bardziej bezpośrednie ustawienie, NerdyTips sugeruje też zwycięstwo gospodarzy (1) po kursie 2.22, z oceną zaufania 5.5. Niższe zaufanie ma sens: Sporting potrafi jednym dobrym fragmentem przechylić szalę, a przewidywany wynik do przerwy to 1-1, co wskazuje na mecz, w którym Racing może potrzebować cierpliwości po przerwie.
Model wskazuje na Under 3.5 goli po kursie 1.4 (zaufanie 3.5/10). To nie jest gorące zalecenie, ale pasuje do przewidywanej liczby strzałów i rytmu Segunda División: sytuacje będą, ale niekoniecznie festiwal bramek. Przewidywany wynik końcowy to 2-1, z 8 rzutami rożnymi łącznie (5-3) i umiarkowaną kartkową dyscypliną (2 żółte dla Racingu, 1 dla Sportingu), co sugeruje więcej piłki niż chaosu.
Dla tych, którzy wyszukują „Racing Santander vs Sporting Gijon typ” z myślą o kuponie, logika jest prosta: sezonowa skuteczność i spodziewana kontrola Racingu czynią ich faworytem, a najlepsza nadzieja Sportingu to utrzymać wynik blisko i wykorzystać jeden moment. Jeśli Racing zachowa spokój po przerwie, liczby mówią, że zwykle znajdzie sposób.
Czytaj więcej
Zwiń
1X -400
Racing S wygra lub zremisuje, a kurs wynosi -4001 -111
Racing S jest faworytem do wygranej, a kurs wynosi -111Poniżej 3,5 -200
W meczu padną maksymalnie 3 goleTak -154
Obie drużyny strzelą gola1X&U5.5 -278
Wygrana/remis gospodarzy i poniżej 5.5 gola
2:1
|
8
-
6
-
4
|
|
Racing S |
26-Jul-25
2:0
| Sporting G ![]() |
Racing S |
01-Apr-26
3:1
| Sporting G ![]() |
Racing S |
04-Dec-24
1:0
| Sporting G ![]() |
Racing S |
10-Aug-24
1:1
| Sporting G ![]() |
Racing S |
14-Sep-24
1:0
| Sporting G ![]() |
Racing S |
07-Oct-23
3:2
| Sporting G ![]() |
Racing S |
20-Jul-22
0:1
| Sporting G ![]() |
Racing S |
14-Jan-23
2:0
| Sporting G ![]() |
Racing S |
16-Feb-20
0:2
| Sporting G ![]() |
Racing S |
09-Jan-11
1:1
| Sporting G ![]() |
| 10 May | W |
Leganes
| 1 |
Racing S
| 2 |
| 03 May | W |
Racing S
| 4 |
Huesca
| 2 |
| 26 Apr | D |
AD Ceuta FC
| 0 |
Racing S
| 0 |
| 17 Apr | W |
Real II
| 1 |
Racing S
| 3 |
| 12 Apr | W |
Racing S
| 5 |
Almeria
| 1 |
| 05 Apr | L |
FC Andorra
| 6 |
Racing S
| 2 |
| 01 Apr | W |
Racing S
| 3 |
Sporting G
| 1 |
| 29 Mar | L |
Zaragoza
| 2 |
Racing S
| 0 |
| 21 Mar | L |
Racing S
| 0 |
Albacete
| 4 |
| 14 Mar | W |
Cultural
| 1 |
Racing S
| 2 |
| 09 May | L | Malaga |
2 | Sporting G |
1 |
| 03 May | L | Sporting G |
1 | AD Ceuta FC |
2 |
| 26 Apr | L | Cordoba |
3 | Sporting G |
2 |
| 19 Apr | W | Sporting G |
3 | Cadiz |
0 |
| 11 Apr | L | Burgos |
1 | Sporting G |
0 |
| 06 Apr | W | Sporting G |
1 | Real II |
0 |
| 01 Apr | L | Racing S |
3 | Sporting G |
1 |
| 28 Mar | D | Gijon |
1 | Deportivo |
1 |
| 22 Mar | L | Las Palmas |
1 | Gijon |
0 |
| 15 Mar | W | Gijon |
4 | Castellon |
1 |
Spain - Segunda División| Drużyna | M | G | P | |
|---|---|---|---|---|
| 1 |
Racing | 39 | 81-58 | 75 |
| 2 |
Almeria | 39 | 78-58 | 71 |
| 3 |
Deportivo La | 39 | 60-41 | 71 |
| 4 |
Malaga | 39 | 68-50 | 66 |
| 5 |
Las Palmas | 39 | 52-37 | 66 |
| 6 |
Castellón | 39 | 66-49 | 65 |
| 7 |
Eibar | 39 | 48-36 | 64 |
| 8 |
Burgos | 39 | 44-33 | 63 |
| 9 |
Cordoba | 39 | 55-56 | 60 |
| 10 |
FC Andorra | 39 | 61-49 | 58 |
| 11 |
AD Ceuta FC | 39 | 47-59 | 55 |
| 12 |
Albacete | 39 | 51-52 | 53 |
| 13 |
Sporting Gijon | 39 | 52-51 | 52 |
| 14 |
Granada CF | 39 | 48-50 | 48 |
| 15 |
Valladolid | 39 | 43-50 | 46 |
| 16 |
Real Sociedad | 39 | 48-55 | 45 |
| 17 |
Leganes | 39 | 42-48 | 42 |
| 18 |
Cadiz | 39 | 36-56 | 39 |
| 19 |
Huesca | 39 | 40-61 | 36 |
| 20 |
Mirandes | 39 | 42-65 | 36 |
| 21 |
Zaragoza | 39 | 33-53 | 35 |
| 22 |
Cultural | 39 | 36-64 | 33 |