Previzualizare
Mirandes vs Albacete pronostic vine la Anduva cu două stări foarte diferite. Meciul din LaLiga Hypermotion (Segunda División) se joacă marți, 31 martie 2026, de la ora 18:00 GMT, pe Estadio Municipal de Anduva. Mirandés trăiește din etapă în etapă în zona retrogradării, în timp ce Albacete stă relaxat în jumătatea clasamentului — suficient pentru a respira, dar tot cu un ochi pe tabelă, pentru siguranță.
Mirandés intră în etapa a 33-a având nevoie de puncte ca de aer. Situația din clasament e clară: locul 22 și 27 de puncte îi bagă în modul supraviețuire, iar fiecare meci pe teren propriu devine un mic final. Vestea bună pentru gazde e că Anduva a dat semne recente de viață, inclusiv o victorie importantă, 2-1 cu Valladolid, și acel 2-2 surprinzător la Córdoba pe 27 martie — un rezultat obținut chiar dacă cota la victorie era în jur de 5.7. Când o echipă face asta nu e neapărat frumos de privit, dar e util.
Albacete, pe locul 11 și mult mai relaxați, vin după un rezultat de tip „ce s-a întâmplat aici?”: 0-4 în deplasare la Racing Santander, pe 21 martie, cu o cotă în jur de 5.0. Un asemenea scor poate schimba mentalitatea lotului pentru săptămânile următoare — mai direct, mai încrezător și mai puțin temător să atace primul.
Memoria recentă din directe favorizează Mirandés: i-au învins pe Albacete cu 2-0 pe 15 septembrie 2024, într-un meci cu cote destul de echilibrate (Mirandés 2.65, Albacete 2.8). Totuși, cotele 1X2 curente sunt înclinând spre oaspeți: victorie gazde 3.0, egal 3.35, victorie oaspeți 2.48. Chiar dacă Mirandés are o valoare de lot mai mare (€18.90m vs €13.10m), piața pare să aibă mai multă încredere în sezonul mai constant al lui Albacete decât în urgența gazdelor.
Abordarea noastră bazată pe cifre pentru acest Mirandes vs Albacete pronostic e simplă: ne așteptăm la un meci strâns în care golurile se câștigă, nu se oferă. Proiecțiile arată echilibru, nu asediu — 51% vs 49% posesie, 14 vs 13 șuturi totale și 5 vs 4 pe poartă. Chiar și cornerele sunt egale (5-5), semn că marja de decizie va fi foarte mică, nu un festival de goluri.
„Sub 3.5 goluri” se potrivește cu scenariul anticipat: Mirandés luptă, Albacete gestionează și niciuna dintre echipe nu pare dispusă să transforme întâlnirea într-un schimb deschis de ocazii. AI-ul înclină ușor spre victoria oaspeților, dar cu încredere scăzută — adică Albacete par puțin mai siguri, însă energia de supraviețuire a lui Mirandés pe teren propriu poate complica pronosticul. Adaugă o proiecție modestă la cartonașe (2 galbene Mirandés, 1 Albacete) și obții tabloul unei seri tipice de Segunda: multă tensiune, dar un scor restrâns.
Mirandes vs Albacete pronostic vine la Anduva cu două stări foarte diferite. Meciul din LaLiga Hypermotion (Segunda División) se joacă marți, 31 martie 2026, de la ora 18:00 GMT, pe Estadio Municipal de Anduva. Mirandés trăiește din etapă în etapă în zona retrogradării, în timp ce Albacete stă relaxat în jumătatea clasamentului — suficient pentru a respira, dar tot cu un ochi pe tabelă, pentru siguranță.
Mirandés intră în etapa a 33-a având nevoie de puncte ca de aer. Situația din clasament e clară: locul 22 și 27 de puncte îi bagă în modul supraviețuire, iar fiecare meci pe teren propriu devine un mic final. Vestea bună pentru gazde e că Anduva a dat semne recente de viață, inclusiv o victorie importantă, 2-1 cu Valladolid, și acel 2-2 surprinzător la Córdoba pe 27 martie — un rezultat obținut chiar dacă cota la victorie era în jur de 5.7. Când o echipă face asta nu e neapărat frumos de privit, dar e util.
Albacete, pe locul 11 și mult mai relaxați, vin după un rezultat de tip „ce s-a întâmplat aici?”: 0-4 în deplasare la Racing Santander, pe 21 martie, cu o cotă în jur de 5.0. Un asemenea scor poate schimba mentalitatea lotului pentru săptămânile următoare — mai direct, mai încrezător și mai puțin temător să atace primul.
Memoria recentă din directe favorizează Mirandés: i-au învins pe Albacete cu 2-0 pe 15 septembrie 2024, într-un meci cu cote destul de echilibrate (Mirandés 2.65, Albacete 2.8). Totuși, cotele 1X2 curente sunt înclinând spre oaspeți: victorie gazde 3.0, egal 3.35, victorie oaspeți 2.48. Chiar dacă Mirandés are o valoare de lot mai mare (€18.90m vs €13.10m), piața pare să aibă mai multă încredere în sezonul mai constant al lui Albacete decât în urgența gazdelor.
Abordarea noastră bazată pe cifre pentru acest Mirandes vs Albacete pronostic e simplă: ne așteptăm la un meci strâns în care golurile se câștigă, nu se oferă. Proiecțiile arată echilibru, nu asediu — 51% vs 49% posesie, 14 vs 13 șuturi totale și 5 vs 4 pe poartă. Chiar și cornerele sunt egale (5-5), semn că marja de decizie va fi foarte mică, nu un festival de goluri.
„Sub 3.5 goluri” se potrivește cu scenariul anticipat: Mirandés luptă, Albacete gestionează și niciuna dintre echipe nu pare dispusă să transforme întâlnirea într-un schimb deschis de ocazii. AI-ul înclină ușor spre victoria oaspeților, dar cu încredere scăzută — adică Albacete par puțin mai siguri, însă energia de supraviețuire a lui Mirandés pe teren propriu poate complica pronosticul. Adaugă o proiecție modestă la cartonașe (2 galbene Mirandés, 1 Albacete) și obții tabloul unei seri tipice de Segunda: multă tensiune, dar un scor restrâns.
Citește mai mult
Citește mai puțin
U3.5 -303
Se anticipează cel mult 3 goluri în meci, cota este -3032 220
Albacete este favorită să câștige, cota este 220Sub 3.5 -303
Se vor înscrie cel mult 3 goluriNu 102
Nu înscriu ambele echipeX2&U4.5 -110
Victorie sau egal oaspeți și sub 4.5 goluri
0:1
|
5
-
3
-
4
|
|
Mirandes |
31-Mar-26
1:1
| Albacete ![]() |
Mirandes |
15-Sep-24
2:0
| Albacete ![]() |
Mirandes |
16-Dec-23
2:0
| Albacete ![]() |
Mirandes |
03-Dec-22
4:2
| Albacete ![]() |
Mirandes |
21-Dec-20
0:2
| Albacete ![]() |
Mirandes |
16-Feb-20
1:1
| Albacete ![]() |
Albacete |
05-Sep-25
1:4
| Mirandes ![]() |
Albacete |
30-Mar-25
3:2
| Mirandes ![]() |
Albacete |
26-May-24
2:2
| Mirandes ![]() |
Albacete |
27-May-23
2:1
| Mirandes ![]() |
| 10 May | L |
Mirandes
| 0 |
Eibar
| 1 |
| 04 May | L |
Almeria
| 4 |
Mirandes
| 2 |
| 26 Apr | W |
Mirandes
| 2 |
Cultural
| 1 |
| 20 Apr | L |
Deportivo C
| 3 |
Mirandes
| 1 |
| 12 Apr | D |
Mirandes
| 2 |
Castellon
| 2 |
| 05 Apr | W |
Zaragoza
| 1 |
Mirandes
| 2 |
| 31 Mar | D |
Mirandes
| 1 |
Albacete
| 1 |
| 27 Mar | D |
Cordoba
| 2 |
Mirandes
| 2 |
| 22 Mar | W |
Mirandes
| 2 |
Valladolid
| 1 |
| 13 Mar | L |
Mirandes
| 0 |
Cadiz CF
| 2 |
| 09 May | W | Albacete |
2 | Cultural |
1 |
| 01 May | W | FC Andorra |
0 | Albacete |
1 |
| 24 Apr | L | Albacete |
0 | Eibar |
3 |
| 19 Apr | W | Albacete |
4 | Granada CF |
1 |
| 11 Apr | L | Leganes |
2 | Albacete |
1 |
| 04 Apr | L | Albacete |
2 | Burgos |
3 |
| 31 Mar | D | Mirandes |
1 | Albacete |
1 |
| 28 Mar | D | Albacete |
1 | Castellon |
1 |
| 21 Mar | W | Racing S |
0 | Albacete |
4 |
| 16 Mar | W | Albacete |
2 | Las Palmas |
1 |
Spain - Segunda División| Echipa | M | G | P | |
|---|---|---|---|---|
| 1 |
Racing | 39 | 81-58 | 75 |
| 2 |
Almeria | 39 | 78-58 | 71 |
| 3 |
Deportivo La | 39 | 60-41 | 71 |
| 4 |
Malaga | 39 | 68-50 | 66 |
| 5 |
Las Palmas | 39 | 52-37 | 66 |
| 6 |
Castellón | 39 | 66-49 | 65 |
| 7 |
Eibar | 39 | 48-36 | 64 |
| 8 |
Burgos | 39 | 44-33 | 63 |
| 9 |
Cordoba | 39 | 55-56 | 60 |
| 10 |
FC Andorra | 39 | 61-49 | 58 |
| 11 |
AD Ceuta FC | 39 | 47-59 | 55 |
| 12 |
Albacete | 39 | 51-52 | 53 |
| 13 |
Sporting Gijon | 39 | 52-51 | 52 |
| 14 |
Granada CF | 39 | 48-50 | 48 |
| 15 |
Valladolid | 39 | 43-50 | 46 |
| 16 |
Real Sociedad | 39 | 48-55 | 45 |
| 17 |
Leganes | 39 | 42-48 | 42 |
| 18 |
Cadiz | 39 | 36-56 | 39 |
| 19 |
Huesca | 39 | 40-61 | 36 |
| 20 |
Mirandes | 39 | 42-65 | 36 |
| 21 |
Zaragoza | 39 | 33-53 | 35 |
| 22 |
Cultural | 39 | 36-64 | 33 |