Hoppa till innehållet

Blackburn vs Millwall Speltips - 12 sep. 2026

12 sep.15:00
3:1
Avslutad
12.50 X3.30 22.90

Speltips

Säkerhet
Bästa tipset
Under 3.5 1.35
Högst 3 mål totalt
4.3/10
1X2-tips
X3.30
2.0/10
Totalt antal mål
Under 3.51.35
4.3/10
Båda lagen gör mål
Ja1.75
1.8/10
Bet Builder-tips
1X & Under 4.51.68
1.5/10
Slutresultat
Blackburn11Millwall

Statistik: prognos vs faktiskt

AI
Blackburn
Millwall
xGBlackburn: 1.05Millwall: 1.51
BollinnehavBlackburn: 52%Millwall: 48%
Totala skottBlackburn: 12Millwall: 13
Skott på målBlackburn: 4Millwall: 4
Skott utanför målBlackburn: 5Millwall: 5
HörnorBlackburn: 6Millwall: 4
Gula kortBlackburn: 2Millwall: 1
xGBlackburn: 1.09Millwall: 1.4
BollinnehavBlackburn: 45%Millwall: 55%
Totala skottBlackburn: 18Millwall: 15
Skott på målBlackburn: 4Millwall: 2
Skott utanför målBlackburn: 10Millwall: 6
HörnorBlackburn: 6Millwall: 2
Gula kortBlackburn: 5Millwall: 3
xGBlackburn: 1.091.05Millwall: 1.41.51
BollinnehavBlackburn: 45%52%Millwall: 55%48%
Totala skottBlackburn: 1812Millwall: 1513
Skott på målBlackburn: 44Millwall: 24
Skott utanför målBlackburn: 105Millwall: 65
HörnorBlackburn: 66Millwall: 24
Gula kortBlackburn: 52Millwall: 31

Statistik

Snitt / Match
Blackburn
Millwall
xGBlackburn: 1.18Millwall: 1.48
Totalt antal målBlackburn: 2.6Millwall: 2.5
Gjorda målBlackburn: 1.3Millwall: 1.4
Insläppta målBlackburn: 1.3Millwall: 1.1
BollinnehavBlackburn: 54%Millwall: 48%
Totala skottBlackburn: 12.9Millwall: 12
Skott på målBlackburn: 4.5Millwall: 3.5
Skott utanför målBlackburn: 4.5Millwall: 5
RegelbrottBlackburn: 11.5Millwall: 12.9
HörnorBlackburn: 6.3Millwall: 4
OffsidesBlackburn: 2.4Millwall: 3.8
Gula kortBlackburn: 2.57Millwall: 1.14
Totala passningarBlackburn: 476Millwall: 369

Form

Senaste 10 matcher
Blackburn
Millwall
VinsterBlackburn: 3Millwall: 5
Över 1.5 målBlackburn: 9Millwall: 7
Över 2.5 målBlackburn: 7Millwall: 4
Över 3.5 målBlackburn: 1Millwall: 2
Båda lagen gjorde målBlackburn: 8Millwall: 3
Oväntade vinsterBlackburn: 0Millwall: 0
Oväntade förlusterBlackburn: 0Millwall: 0

H2H

Alla inbördes möten 24
Blackburn
Millwall
13Vinster
7Oavgjort
4Vinster
Senaste inbördes möten 9
2.9Mål per match
67%Båda lagen gjorde mål
56%Över 2.5 mål
14 mars2026MillwallBlackburn12
20 dec.2025BlackburnMillwall20
18 apr.2025BlackburnMillwall41
21 dec.2024MillwallBlackburn10
05 mars2024BlackburnMillwall11
24 okt.2023MillwallBlackburn12
08 maj2023MillwallBlackburn34
01 okt.2022BlackburnMillwall21
08 mars2022BlackburnMillwall00

Senaste matcher

Tabell

England - Championship
# Lag M M P
1 Middlesbrough 12 27-17 25
2 Swansea 12 16-13 23
3 West Ham 12 32-15 22
4 Wolves 12 20-16 21
5 West Brom 12 16-13 21
6 Southampton 12 24-12 20
7 Birmingham 12 20-12 20
8 QPR 12 20-12 20
9 Stoke City 12 18-16 20
10 Blackburn 12 19-16 18
11 Portsmouth 12 16-15 18
12 Sheffield Utd 12 16-15 16
13 Millwall 12 19-20 15
14 Bristol City 12 12-15 15
15 Lincoln 12 13-20 15
16 Cardiff 12 19-17 14
17 Wrexham 12 15-18 14
18 Bolton 12 16-23 14
19 Charlton 12 11-18 14
20 Norwich 12 20-22 12
21 Watford 12 10-20 11
22 Burnley 12 17-25 8
23 Derby 12 10-21 7
24 Preston 12 10-25 5
Promotion - Premier League Promotion - Championship (Play Offs: Semi-finals) Promotion - Championship (Play Offs: Quarter-finals) Relegation - League One