Blackburn vs Millwall Speltips - 12 sep. 2026
Speltips
Säkerhet
Bästa tipset
Under 3.5
1.35
Högst 3 mål totalt
4.3/10
1X2-tips
X3.30
2.0/10
Totalt antal mål
Under 3.51.35
4.3/10
Båda lagen gör mål
Ja1.75
1.8/10
Bet Builder-tips
1X & Under 4.51.68
1.5/10
Slutresultat
Statistik: prognos vs faktiskt
AIMillwall
xGBlackburn: 1.05Millwall: 1.51
BollinnehavBlackburn: 52%Millwall: 48%
Totala skottBlackburn: 12Millwall: 13
Skott på målBlackburn: 4Millwall: 4
Skott utanför målBlackburn: 5Millwall: 5
HörnorBlackburn: 6Millwall: 4
Gula kortBlackburn: 2Millwall: 1
xGBlackburn: 1.09Millwall: 1.4
BollinnehavBlackburn: 45%Millwall: 55%
Totala skottBlackburn: 18Millwall: 15
Skott på målBlackburn: 4Millwall: 2
Skott utanför målBlackburn: 10Millwall: 6
HörnorBlackburn: 6Millwall: 2
Gula kortBlackburn: 5Millwall: 3
xGBlackburn: 1.091.05Millwall: 1.41.51
BollinnehavBlackburn: 45%52%Millwall: 55%48%
Totala skottBlackburn: 1812Millwall: 1513
Skott på målBlackburn: 44Millwall: 24
Skott utanför målBlackburn: 105Millwall: 65
HörnorBlackburn: 66Millwall: 24
Gula kortBlackburn: 52Millwall: 31
Statistik
Snitt / Match
Millwall
xGBlackburn: 1.18Millwall: 1.48
Totalt antal målBlackburn: 2.6Millwall: 2.5
Gjorda målBlackburn: 1.3Millwall: 1.4
Insläppta målBlackburn: 1.3Millwall: 1.1
BollinnehavBlackburn: 54%Millwall: 48%
Totala skottBlackburn: 12.9Millwall: 12
Skott på målBlackburn: 4.5Millwall: 3.5
Skott utanför målBlackburn: 4.5Millwall: 5
RegelbrottBlackburn: 11.5Millwall: 12.9
HörnorBlackburn: 6.3Millwall: 4
OffsidesBlackburn: 2.4Millwall: 3.8
Gula kortBlackburn: 2.57Millwall: 1.14
Totala passningarBlackburn: 476Millwall: 369
Form
Senaste 10 matcher
Millwall
VinsterBlackburn: 3Millwall: 5
Över 1.5 målBlackburn: 9Millwall: 7
Över 2.5 målBlackburn: 7Millwall: 4
Över 3.5 målBlackburn: 1Millwall: 2
Båda lagen gjorde målBlackburn: 8Millwall: 3
Oväntade vinsterBlackburn: 0Millwall: 0
Oväntade förlusterBlackburn: 0Millwall: 0
H2H
Alla inbördes möten 24
13Vinster
7Oavgjort
4Vinster
Senaste inbördes möten 9
2.9Mål per match
67%Båda lagen gjorde mål
56%Över 2.5 mål
14 mars2026
Millwall
Blackburn12
20 dec.2025
Blackburn
Millwall20
18 apr.2025
Blackburn
Millwall41
21 dec.2024
Millwall
Blackburn10
05 mars2024
Blackburn
Millwall11
24 okt.2023
Millwall
Blackburn12
08 maj2023
Millwall
Blackburn34
01 okt.2022
Blackburn
Millwall21
08 mars2022
Blackburn
Millwall00
Senaste matcher
Inga matcher för det här valet.
Inga matcher för det här valet.
Tabell
| # | Lag | M | M | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 |
|
12 | 27-17 | 25 |
| 2 |
|
12 | 16-13 | 23 |
| 3 |
|
12 | 32-15 | 22 |
| 4 |
|
12 | 20-16 | 21 |
| 5 |
|
12 | 16-13 | 21 |
| 6 |
|
12 | 24-12 | 20 |
| 7 |
|
12 | 20-12 | 20 |
| 8 |
|
12 | 20-12 | 20 |
| 9 |
|
12 | 18-16 | 20 |
| 10 |
|
12 | 19-16 | 18 |
| 11 |
|
12 | 16-15 | 18 |
| 12 |
|
12 | 16-15 | 16 |
| 13 |
|
12 | 19-20 | 15 |
| 14 |
|
12 | 12-15 | 15 |
| 15 |
|
12 | 13-20 | 15 |
| 16 |
|
12 | 19-17 | 14 |
| 17 |
|
12 | 15-18 | 14 |
| 18 |
|
12 | 16-23 | 14 |
| 19 |
|
12 | 11-18 | 14 |
| 20 |
|
12 | 20-22 | 12 |
| 21 |
|
12 | 10-20 | 11 |
| 22 |
|
12 | 17-25 | 8 |
| 23 |
|
12 | 10-21 | 7 |
| 24 |
|
12 | 10-25 | 5 |
Promotion - Premier League
Promotion - Championship (Play Offs: Semi-finals)
Promotion - Championship (Play Offs: Quarter-finals)
Relegation - League One