Hoppa till innehållet

Nomme United II vs Tallinna Kalev Speltips - 18 juni 2026

Nomme United II
18 juni16:00
1:2
Avslutad
Tallinna Kalev €25.00Th.
12.48 X4.15 22.27

Speltips

Säkerhet
Bästa tipset
Över 2.5 1.18
Minst 3 mål görs
6.3/10
1X2-tips
12.48
2.2/10
Totalt antal mål
Över 2.51.18
6.3/10
Båda lagen gör mål
Ja1.24
6.3/10
Bet Builder-tips
1X & Över 2.51.85
1.0/10
Slutresultat
Nomme United II32Tallinna Kalev

Statistik: prognos vs faktiskt

AI
Nomme II
Tallinna
BollinnehavNomme United II: 51%Tallinna Kalev: 49%
Totala skottNomme United II: 11Tallinna Kalev: 9
Skott på målNomme United II: 5Tallinna Kalev: 5
Skott utanför målNomme United II: 6Tallinna Kalev: 4
HörnorNomme United II: 4Tallinna Kalev: 5
BollinnehavNomme United II: 38%Tallinna Kalev: 62%
Totala skottNomme United II: 9Tallinna Kalev: 13
Skott på målNomme United II: 1Tallinna Kalev: 6
Skott utanför målNomme United II: 8Tallinna Kalev: 7
HörnorNomme United II: 2Tallinna Kalev: 12
BollinnehavNomme United II: 38%51%Tallinna Kalev: 62%49%
Totala skottNomme United II: 911Tallinna Kalev: 139
Skott på målNomme United II: 15Tallinna Kalev: 65
Skott utanför målNomme United II: 86Tallinna Kalev: 74
HörnorNomme United II: 24Tallinna Kalev: 125

Statistik

Snitt / Match
Nomme II
Tallinna
Totalt antal målNomme United II: 4.2Tallinna Kalev: 4
Gjorda målNomme United II: 1.8Tallinna Kalev: 1.7
Insläppta målNomme United II: 2.4Tallinna Kalev: 2.3
BollinnehavNomme United II: 46%Tallinna Kalev: 50%
Totala skottNomme United II: 11.3Tallinna Kalev: 10.4
Skott på målNomme United II: 5.3Tallinna Kalev: 5.1
Skott utanför målNomme United II: 6Tallinna Kalev: 5.3
HörnorNomme United II: 4.2Tallinna Kalev: 5

Form

Senaste 10 matcher
Nomme II
Tallinna
VinsterNomme United II: 3Tallinna Kalev: 2
Över 1.5 målNomme United II: 9Tallinna Kalev: 10
Över 2.5 målNomme United II: 9Tallinna Kalev: 8
Över 3.5 målNomme United II: 7Tallinna Kalev: 6
Båda lagen gjorde målNomme United II: 8Tallinna Kalev: 7
Oväntade vinsterNomme United II: 1Tallinna Kalev: 1
Oväntade förlusterNomme United II: 0Tallinna Kalev: 0

H2H

Nomme United II 0
1 Oavgjort
2 Tallinna Kalev
Senaste matcher
18 juli 26
Tallinna Kalev3
Nõmme United II1
18 juni 26
Nõmme United II1
Tallinna Kalev2
01 maj 26
Tallinna Kalev4
Nõmme United II4

Senaste matcher

Tabell

Estland - Esiliiga A
# Lag M M P
1 Tartu Welco 30 81-39 62
2 Viimsi 30 56-31 50
3 Flora II 30 72-53 48
4 Elva 30 47-44 48
5 FCI Levadia II 29 60-55 41
6 Maardu 28 47-59 41
7 Tallinna Kalev 29 52-55 37
8 Nõmme United II 29 47-60 33
9 FC Tallinn 30 39-65 32
10 Nõmme Kalju II 29 36-76 22