Hoppa till innehållet

Roeselare Daisel vs Lyra-Lierse Berlaar Speltips - 22 feb. 2026

Roeselare Daisel
22 feb.14:00
4:2
Avslutad
Lyra-Lierse Berlaar
11.90 X3.45 24.00

Speltips

Säkerhet
Bästa tipset
Högst 3 mål totalt 1.35
6.3/10
1X2-tips
11.90
3.2/10
Totalt antal mål
Under 3.51.35
6.3/10
Båda lagen gör mål
Nej2.00
1.3/10
Bet Builder-tips
1X & Under 4.51.42
5.7/10
Slutresultat
Roeselare Daisel10Lyra-Lierse Berlaar

Statistik

Snitt / Match
Roeselare
Lyra-Lierse
Totalt antal målRoeselare Daisel: 2.1Lyra-Lierse Berlaar: 2.2
Gjorda målRoeselare Daisel: 1.2Lyra-Lierse Berlaar: 1
Insläppta målRoeselare Daisel: 0.9Lyra-Lierse Berlaar: 1.2

Form

Senaste 10 matcher
Roeselare
Lyra-Lierse
VinsterRoeselare Daisel: 3Lyra-Lierse Berlaar: 3
Över 1.5 målRoeselare Daisel: 5Lyra-Lierse Berlaar: 5
Över 2.5 målRoeselare Daisel: 2Lyra-Lierse Berlaar: 4
Över 3.5 målRoeselare Daisel: 2Lyra-Lierse Berlaar: 2
Båda lagen gjorde målRoeselare Daisel: 4Lyra-Lierse Berlaar: 2
Oväntade vinsterRoeselare Daisel: 0Lyra-Lierse Berlaar: 0
Oväntade förlusterRoeselare Daisel: 0Lyra-Lierse Berlaar: 0

H2H

Roeselare Daisel 1
1 Oavgjort
0 Lyra-Lierse Berlaar
Senaste matcher
22 feb. 26
Roeselare Daisel4
Lyra-Lierse Berlaar2

Senaste matcher

Tabell

Belgien - First Amateur Division
# Lag M M P
1 Spouwen-Mopertingen 13 26-17 25
2 Roeselare Daisel 10 17-6 23
3 Lyra-Lierse Berlaar 13 22-15 23
4 Sporting Hasselt 10 27-9 22
5 Thes Sport 12 13-6 22
6 Hoogstraten 11 20-14 18
7 Dessel Sport 11 23-21 16
8 Zelzate 11 19-19 15
9 Cercle Brugge II 11 18-22 14
10 Knokke 11 16-22 14
11 Oud-Heverlee Leuven II 10 15-13 13
12 Houtvenne 12 12-18 13
13 Diegem Sport 13 21-28 11
14 Merelbeke 12 13-22 11
15 Tienen 12 11-23 11
16 Ninove 11 12-29 3
Promotion Relegation