Hoppa till innehållet
Drivs av NT Apex AI
Växjö Norra

Växjö Norra Tips, Statistik och Form

AI-speltips, statistik & form — uppdateras dagligen.

34
Förutsagda Matcher
70.6%
Förutsägbarhetsgrad
WLLDDD
Senaste Form
1.53
Mål / Match
Inga kommande matcher

Växjö Norra har ingen inbokad match just nu. Utforska deras senaste resultat och säsongsstatistik nedan.

Senaste matcher

Vaxjo Norra vs Oskarshamns AIK, Division 2 - Södra Götaland, avspark 13:00. Odds: 2.55 hemma, 3.65 oavgjort, 2.40 borta. Bästa tipset: bortalaget vinner eller oavgjort, odds 1.44, säkerhet 5.0/10. Slutresultat 4–1, tipset gick inte in.
Slut
Vaxjo Norra4
Oskarshamns AIKOskarshamn1
▾2.55
▾3.65
▴2.40
2
▴2.40
O2.5
▾1.50
Ja
▾1.46
X2
▴1.44
5.0
X2
▴1.445.0
Linero vs Vaxjo Norra, Division 2 - Södra Götaland, avspark 13:00. Odds: 2.50 hemma, 3.50 oavgjort, 2.55 borta. Bästa tipset: hemmalaget vinner eller oavgjort, odds 1.52, säkerhet 6.5/10. Slutresultat 3–1, tipset gick in.
Slut
LineroLinero IF3
Vaxjo Norra1
▴2.50
▾3.50
▾2.55
1
▴2.50
O2.5
▾1.41
Ja
▾1.38
1X
▴1.52
6.5
✓ 1X
▴1.526.5
Vaxjo Norra vs Karlshamn, Division 2 - Södra Götaland, avspark 12:00. Odds: 1.38 hemma, 5.20 oavgjort, 7.10 borta. Bästa tipset: hemmalaget vinner, odds 1.38, säkerhet 8.0/10. Slutresultat 0–2, tipset gick inte in.
Slut
Vaxjo Norra0
KarlshamnIFK Karlshamn2
▾1.38
▴5.20
▴7.10
1
▾1.38
O2.5
▾1.40
Ja
▴1.68
1
▾1.38
8.0
1
▾1.388.0
Rappe vs Vaxjo Norra, Division 2 - Södra Götaland, avspark 18:00. Odds: 3.00 hemma, 3.70 oavgjort, 2.25 borta. Bästa tipset: minst 3 mål görs, odds 1.57, säkerhet 5.8/10. Slutresultat 1–1, tipset gick inte in.
Slut
RappeRappe GOIF1
Vaxjo Norra1
▾3.00
▾3.70
▴2.25
2
▴2.25
O2.5
▴1.57
Ja
▾1.51
O2.5
▴1.57
5.8
O2.5
▴1.575.8
Vaxjo Norra vs Nosaby, Division 2 - Södra Götaland, avspark 12:00. Odds: 1.88 hemma, 3.70 oavgjort, 3.45 borta. Bästa tipset: båda lagen gör mål, odds 1.48, säkerhet 5.0/10. Slutresultat 0–0, tipset gick inte in.
Slut
Vaxjo Norra0
Nosaby0
▴1.88
▾3.70
▾3.45
2
▾3.45
O2.5
▾1.50
Ja
▾1.48
BLGM
▾1.48
5.0
BLGM
▾1.485.0
Vaxjo Norra vs Lilla Torg, Division 2 - Södra Götaland, avspark 12:00. Odds: 1.62 hemma, 4.00 oavgjort, 4.40 borta. Bästa tipset: båda lagen gör mål, odds 1.57, säkerhet 6.2/10. Slutresultat 1–1, tipset gick in.
Slut
Vaxjo Norra1
Lilla Torg1
1.62
4.00
4.40
2
4.40
O2.5
1.52
Ja
1.57
BLGM
1.57
6.2
✓ BLGM
1.576.2
Torns vs Vaxjo Norra, Division 2 - Södra Götaland, avspark 13:00. Odds: 3.60 hemma, 3.80 oavgjort, 1.82 borta. Bästa tipset: minst 3 mål görs, odds 1.50, säkerhet 7.7/10. Slutresultat 1–3, tipset gick in.
Slut
Torns1
Vaxjo Norra3
▴3.60
▾3.80
1.82
1
▴3.60
O2.5
▴1.50
Ja
1.49
O2.5
▴1.50
7.7
✓ O2.5
▴1.507.7
Vaxjo Norra vs Osterlen, Division 2 - Södra Götaland, avspark 12:00. Odds: 1.95 hemma, 3.70 oavgjort, 3.30 borta. Bästa tipset: bortalaget vinner eller oavgjort, odds 1.82, säkerhet 8.0/10. Slutresultat 3–0, tipset gick inte in.
Slut
Vaxjo Norra3
Osterlen0
1.95
3.70
3.30
2
3.30
O2.5
1.53
Ja
1.51
X2
1.82
8.0
X2
1.828.0
Karlskrona vs Vaxjo Norra, Division 2 - Södra Götaland, avspark 13:00. Odds: 1.73 hemma, 3.85 oavgjort, 4.20 borta. Bästa tipset: hemmalaget vinner eller oavgjort, odds 1.19, säkerhet 8.0/10. Slutresultat 5–0, tipset gick in.
Slut
Karlskrona5
Vaxjo Norra0
▾1.73
▴3.85
▴4.20
1
▾1.73
O2.5
1.57
Nej
▾2.25
1X
▾1.19
8.0
✓ 1X
▾1.198.0
Vaxjo Norra vs Staffanstorp United, Division 2 - Södra Götaland, avspark 12:00. Odds: 1.93 hemma, 3.65 oavgjort, 3.95 borta. Bästa tipset: bortalaget vinner eller oavgjort, odds 1.91, säkerhet 7.6/10. Slutresultat 2–0, tipset gick inte in.
Slut
Vaxjo Norra2
Staffanstorp UnitedStaffanstorp U 0
▴1.93
▾3.65
▾3.95
2
▾3.95
U3.5
▾1.53
Ja
▾1.52
X2
▾1.91
7.6
X2
▾1.917.6
Hogaborg vs Vaxjo Norra, Division 2 - Östra Götaland, avspark 12:00. Odds: 2.25 hemma, 3.60 oavgjort, 2.55 borta. Bästa tipset: båda lagen gör mål, odds 1.44, säkerhet 5.0/10. Slutresultat 2–3, tipset gick in.
Slut
HogaborgHogaborgs2
Vaxjo Norra3
2.25
3.60
2.55
2
2.55
O2.5
1.50
Ja
1.44
BLGM
1.44
5.0
✓ BLGM
1.445.0
Vaxjo Norra vs Balkan, Division 2 - Östra Götaland, avspark 12:00. Odds: 1.50 hemma, 4.25 oavgjort, 4.95 borta. Bästa tipset: hemmalaget vinner, odds 1.50, säkerhet 4.6/10. Slutresultat 5–0, tipset gick in.
Slut
Vaxjo Norra5
Balkan0
1.50
4.25
4.95
1
1.50
O2.5
1.47
Ja
1.57
1
1.50
4.6
✓ 1
1.504.6

Säsongsstatistik

Division 2 - Södra Götaland Sverige · Säsong 2026
25Matcher Vinstprocent 36%
Prestationsöversikt
Statistik Hemma Borta Totalt
Matcher121325
Vinster549
Oavgjorda448
Förluster358
Gjorda mål161632
Insläppta mål102636
Snitt gjorda mål1.31.21.3
Snitt insläppta mål0.82.01.4
Nollor516
Matcher utan mål347
Rekord och sviter
Största seger
Hemma4-0
Borta1-3
Största förlust
Hemma0-2
Borta5-0
Flest gjorda mål
Hemma4
Borta3
Flest insläppta mål
Hemma2
Borta5
Sviter
Vinster3
Förluster3
Straffar
1/ 1
100.00% Satta
När målen görs (gjorda vs insläppta)
5–7
0-15
5–7
16-30
3–7
31-45
6–3
46-60
4–4
61-75
10–7
76-90
Gjorda Insläppta
Taktik och disciplin
Kortens minuter
0Gula
1Röda
Gjorda mål
Över 0.572%
18 Matcher
Över 1.536%
9 Matcher
Över 2.516%
4 Matcher
Över 3.54%
1 Matcher
Över 4.50%
0 Matcher

Spelare

Inga spelardata tillgängliga

Tabell

Sverige - Division 2 - Södra Götaland
# Lag M M P
1 Karlskrona 26 68-23 63
2 IFK Trelleborg 26 54-27 53
3 Oskarshamns AIK 26 62-37 45
4 Nosaby 26 48-40 45
5 Linero 26 50-42 44
6 Berga 26 55-39 43
7 Växjö Norra 26 36-37 38
8 Österlen 26 42-42 33
9 Staffanstorp United 26 42-42 32
10 Lilla Torg 26 39-43 32
11 Sölvesborg 26 42-47 32
12 Torns 26 31-77 21
13 Räppe 26 26-59 18
14 Karlshamn 26 27-67 14

Växjö Norra – Tips & Prognoser

Letar du efter tips på Växjö Norra? NerdyTips ger dig AI-genererade fotbollstips för Växjö Norra, framtagna av vår algoritm NT Apex. Hittills har vi analyserat 34 matcher med Växjö Norra och nått en träffsäkerhet på 70.6% för bästa tipset. Tipsen täcker Slutresultat, Över/Under, Båda lagen gör mål, Rätt resultat, xG, Hörnor & Bollinnehav.

I den aktuella Division 2 - Södra Götaland-säsongen har Växjö Norra noterat 9 vinster, 8 oavgjorda och 8 förluster på 25 matcher, gjort 32 mål (1.3 per match) och släppt in 36, med 6 hållna nollor.

NerdyTips bygger på full transparens — alla avslutade Växjö Norra-tips förblir synliga så att du kan verifiera vår historik när som helst. Tips för kommande matcher kräver en prenumeration.

Växjö Norra är bara ett av tusentals lag som vi analyserar varje dag — utforska våra fotbollstips för fler än 700 ligor.