Hoppa till innehållet
South Australien NPL
Drivs av NT Apex AI

South Australien NPL Speltips

På den här sidan kan du se analyser och speltips för South Australien NPL. Statistiska data, lagens form och de senaste matcherna tas i beaktande, och tipsen genereras automatiskt av AI med en noggrannhet på över 58%.

Australien 12 Lag
233
Förutsagda Matcher
58%
Förutsägbarhetsgrad
51%
Över 2.5
48%
BLGM
Statistik
37% 36% 27%
Hemmasegrar 37% Oavgjort 36% Bortasegrar 27%
67%
Över 1.5
51%
Över 2.5
35%
Över 3.5
48%
BLGM

Matchprognoser

Inga kommande matcher

Senaste matcher

Regular Season - 2215 aug. 20265
West Adelaide vs Playford City Patriots, avspark 10:30. Odds: 3.60 hemma, 4.25 oavgjort, 1.78 borta. Bästa tipset: hemmalaget vinner eller oavgjort, odds 2.02, säkerhet 4.7/10. Slutresultat 1–2, tipset gick inte in.
Slut
West Adelaide1
Playford City PatriotsPlayford 2
▴3.60
▴4.25
▾1.78
1
▴3.60
U3.5
1.97
Nej
▾2.80
1X
▴2.02
4.7
1X
▴2.024.7
West Torrens Birkalla vs Adelaide United II, avspark 10:30. Odds: 1.08 hemma, 9.00 oavgjort, 18.00 borta. Bästa tipset: minst 3 mål görs, odds 1.30, säkerhet 5.3/10. Slutresultat 2–1, tipset gick in.
Slut
West Torrens BirkallaWest Torrens2
Adelaide United IIAdelaide II1
▾1.08
▴9.00
▴18.00
1
▾1.08
O2.5
▾1.30
Nej
1.82
O2.5
▾1.30
5.3
✓ O2.5
▾1.305.3
Sturt Lions vs Campbelltown City, avspark 10:30. Odds: 2.28 hemma, 3.95 oavgjort, 2.87 borta. Bästa tipset: hemmalaget vinner eller oavgjort, odds 1.38, säkerhet 6.4/10. Slutresultat 1–3, tipset gick inte in.
Slut
Sturt Lions1
Campbelltown CityCampbellt3
▾2.28
▴3.95
▴2.87
1
▾2.28
U3.5
▾1.64
Nej
▾2.60
1X
▾1.38
6.4
1X
▾1.386.4
FK Beograd vs Adelaide City, avspark 10:30. Odds: 4.30 hemma, 4.05 oavgjort, 1.70 borta. Bästa tipset: bortalaget vinner eller oavgjort, odds 1.20, säkerhet 8.0/10. Slutresultat 0–3, tipset gick in.
Slut
FK Beograd0
Adelaide City3
▴4.30
▴4.05
▾1.70
2
▾1.70
U3.5
▴1.60
Nej
▴2.32
X2
▾1.20
8.0
✓ X2
▾1.208.0
MetroStars vs Croydon Kings, avspark 10:30. Odds: 1.48 hemma, 4.20 oavgjort, 4.80 borta. Bästa tipset: båda lagen gör mål, odds 1.47, säkerhet 8.0/10. Slutresultat 2–0, tipset gick inte in.
Slut
MetroStars2
Croydon KingsCroydon0
1.48
4.20
4.80
X2
2.20
O2.5
1.36
Ja
1.47
BLGM
1.47
8.0
BLGM
1.478.0
Regular Season - 217 aug. 2026 – 8 aug. 20265
Croydon Kings vs Sturt Lions, avspark 06:00. Odds: 2.28 hemma, 3.85 oavgjort, 2.95 borta. Bästa tipset: minst 3 mål görs, odds 1.37, säkerhet 8.0/10. Slutresultat 1–1, tipset gick inte in.
Slut
Croydon KingsCroydon1
Sturt Lions1
▾2.28
▴3.85
▴2.95
1
▾2.28
O2.5
1.37
Ja
1.35
O2.5
1.37
8.0
O2.5
1.378.0
West Torrens Birkalla vs West Adelaide, avspark 11:30. Odds: 1.58 hemma, 4.45 oavgjort, 4.50 borta. Bästa tipset: hemmalaget vinner, odds 1.58, säkerhet 8.0/10. Slutresultat 6–1, tipset gick in.
Slut
West Torrens BirkallaWest Torrens6
West Adelaide1
▾1.58
▴4.45
▴4.50
1
▾1.58
O2.5
▾1.30
Ja
▾1.38
1
▾1.58
8.0
✓ 1
▾1.588.0
Campbelltown City vs FK Beograd, avspark 11:00. Odds: 2.85 hemma, 3.50 oavgjort, 2.50 borta. Bästa tipset: bortalaget vinner eller oavgjort, odds 1.45, säkerhet 5.4/10. Slutresultat 2–0, tipset gick inte in.
Slut
Campbelltown CityCampbellt2
FK Beograd0
2.85
▾3.50
▴2.50
2
▴2.50
U3.5
▾1.56
Nej
▴2.45
X2
▴1.45
5.4
X2
▴1.455.4
Adelaide City vs Playford City Patriots, avspark 11:00. Odds: 1.75 hemma, 3.90 oavgjort, 4.60 borta. Bästa tipset: hemmalaget vinner, odds 1.75, säkerhet 5.2/10. Slutresultat 1–0, tipset gick in.
Slut
Adelaide City1
Playford City PatriotsPlayford 0
1.75
3.90
▴4.60
1
1.75
U3.5
1.58
Nej
▾2.12
1
1.75
5.2
✓ 1
1.755.2
Adelaide Comets vs MetroStars, avspark 09:45. Odds: 6.50 hemma, 4.75 oavgjort, 1.40 borta. Bästa tipset: minst 3 mål görs, odds 1.44, säkerhet 2.4/10. Slutresultat 0–1, tipset gick inte in.
Slut
Adelaide Comets0
MetroStars1
▾6.50
▾4.75
▴1.40
1X
▾2.85
O2.5
▴1.44
Ja
▾1.65
O2.5
▴1.44
2.4
O2.5
▴1.442.4
Regular Season - 2031 juli 2026 – 1 aug. 20265
MetroStars vs Adelaide United II, avspark 10:45. Odds: 1.40 hemma, 5.00 oavgjort, 6.10 borta. Bästa tipset: hemmalaget vinner, odds 1.40, säkerhet 8.0/10. Slutresultat 1–1, tipset gick inte in.
Slut
MetroStars1
Adelaide United IIAdelaide II 1
▴1.40
▾5.00
▾6.10
1
▴1.40
O2.5
▾1.37
Ja
▾1.56
1
▴1.40
8.0
1
▴1.408.0
FK Beograd vs Croydon Kings, avspark 08:30. Odds: 2.04 hemma, 3.90 oavgjort, 3.05 borta. Bästa tipset: bortalaget vinner eller oavgjort, odds 1.78, säkerhet 4.7/10. Slutresultat 4–3, tipset gick inte in.
Slut
FK Beograd4
Croydon KingsCroydon3
2.04
3.90
3.05
2
3.05
O2.5
1.42
Nej
2.65
X2
1.78
4.7
X2
1.784.7
Playford City Patriots vs West Torrens Birkalla, avspark 06:30. Odds: 2.75 hemma, 3.65 oavgjort, 2.33 borta. Bästa tipset: bortalaget vinner eller oavgjort, odds 1.44, säkerhet 8.0/10. Slutresultat 0–1, tipset gick in.
Slut
Playford City PatriotsPlayford 0
West Torrens BirkallaWest Torrens1
▴2.75
▾3.65
▾2.33
2
▾2.33
O2.5
▴1.40
Ja
▴1.37
X2
▾1.44
8.0
✓ X2
▾1.448.0
Sturt Lions vs Adelaide Comets, avspark 06:30. Odds: 1.83 hemma, 3.85 oavgjort, 3.50 borta. Bästa tipset: hemmalaget vinner, odds 1.83, säkerhet 5.3/10. Slutresultat 0–0.
Slut
Sturt Lions0
Adelaide Comets0
▴1.83
▾3.85
▾3.50
1
▴1.83
O2.5
1.53
Ja
▾1.54
1
▴1.83
5.3
1
▴1.835.3
Campbelltown City vs Adelaide City, avspark 11:00. Odds: 4.25 hemma, 3.80 oavgjort, 1.83 borta. Bästa tipset: bortalaget vinner, odds 1.83, säkerhet 7.6/10. Slutresultat 0–4, tipset gick in.
Slut
Campbelltown CityCampbellt0
Adelaide City4
▴4.25
3.80
▾1.83
2
▾1.83
U3.5
1.53
Nej
2.20
2
▾1.83
7.6
✓ 2
▾1.837.6
Regular Season - 1925 juli 20265
MetroStars vs West Adelaide, avspark 10:45. Odds: 1.30 hemma, 6.20 oavgjort, 9.00 borta. Bästa tipset: hemmalaget vinner, odds 1.30, säkerhet 8.0/10. Slutresultat 1–3, tipset gick inte in.
Slut
MetroStars1
West Adelaide3
▾1.30
▴6.20
▴9.00
1
▾1.30
O2.5
▾1.35
Ja
▴1.66
1
▾1.30
8.0
1
▾1.308.0
Adelaide United II vs Sturt Lions, avspark 06:30. Odds: 2.85 hemma, 3.90 oavgjort, 2.32 borta. Bästa tipset: hemmalaget vinner eller oavgjort, odds 1.72, säkerhet 6.8/10. Slutresultat 2–3, tipset gick inte in.
Slut
Adelaide United IIAdelaide II2
Sturt Lions3
▴2.85
▴3.90
▾2.32
1
▴2.85
U3.5
▾1.65
Ja
▴1.44
1X
▴1.72
6.8
1X
▴1.726.8
Adelaide Comets vs FK Beograd, avspark 06:30. Odds: 3.45 hemma, 3.85 oavgjort, 1.96 borta. Bästa tipset: bortalaget vinner eller oavgjort, odds 1.26, säkerhet 4.7/10. Slutresultat 1–0, tipset gick inte in.
Slut
Adelaide Comets1
FK Beograd0
▾3.45
3.85
▴1.96
2
▴1.96
U3.5
▴1.60
Nej
▴2.47
X2
▴1.26
4.7
X2
▴1.264.7
Croydon Kings vs Campbelltown City, avspark 06:00. Odds: 2.32 hemma, 3.85 oavgjort, 2.55 borta. Bästa tipset: hemmalaget vinner eller oavgjort, odds 1.42, säkerhet 8.0/10. Slutresultat 2–2, tipset gick in.
Slut
Croydon KingsCroydon2
Campbelltown CityCampbellt 2
▾2.32
3.85
▴2.55
1
▾2.32
O2.5
1.33
Ja
1.32
1X
▾1.42
8.0
✓ 1X
▾1.428.0
Adelaide City vs West Torrens Birkalla, avspark 06:00. Odds: 2.00 hemma, 3.75 oavgjort, 3.15 borta. Bästa tipset: hemmalaget vinner eller oavgjort, odds 1.30, säkerhet 6.1/10. Slutresultat 1–0, tipset gick in.
Slut
Adelaide City1
West Torrens BirkallaWest Torrens0
▴2.00
▴3.75
▾3.15
1
▴2.00
O2.5
1.53
Nej
▴2.47
1X
▴1.30
6.1
✓ 1X
▴1.306.1
Regular Season - 1817 juli 2026 – 19 juli 20266
FK Beograd vs Adelaide United II, avspark 09:30. Odds: 2.17 hemma, 3.95 oavgjort, 2.75 borta. Bästa tipset: hemmalaget vinner eller oavgjort, odds 1.38, säkerhet 8.0/10. Slutresultat 0–2, tipset gick inte in.
Slut
FK Beograd0
Adelaide United IIAdelaide II2
▴2.17
▴3.95
▾2.75
1
▴2.17
U3.5
▴1.88
Nej
▴3.10
1X
▴1.38
8.0
1X
▴1.388.0
West Adelaide vs Sturt Lions, avspark 06:30. Odds: 2.60 hemma, 3.60 oavgjort, 2.37 borta. Bästa tipset: hemmalaget vinner eller oavgjort, odds 1.55, säkerhet 7.5/10. Slutresultat 0–0, tipset gick in.
Slut
West Adelaide 0
Sturt Lions0
▾2.60
▾3.60
▴2.37
1
▾2.60
O2.5
▴1.42
Ja
▴1.38
1X
▾1.55
7.5
✓ 1X
▾1.557.5
Playford City Patriots vs MetroStars, avspark 06:30. Odds: 4.25 hemma, 4.10 oavgjort, 1.67 borta. Bästa tipset: minst 3 mål görs, odds 1.42, säkerhet 5.3/10. Slutresultat 1–0, tipset gick inte in.
Slut
Playford City PatriotsPlayford 1
MetroStars0
▾4.25
▴4.10
▴1.67
2
▴1.67
O2.5
1.42
Nej
2.52
O2.5
1.42
5.3
O2.5
1.425.3
Adelaide City vs Croydon Kings, avspark 06:00. Odds: 1.62 hemma, 4.20 oavgjort, 4.50 borta. Bästa tipset: hemmalaget vinner, odds 1.62, säkerhet 4.1/10. Slutresultat 2–2, tipset gick inte in.
Slut
Adelaide City 2
Croydon KingsCroydon2
▾1.62
▴4.20
▴4.50
1
▾1.62
O2.5
1.36
Nej
▾2.62
1
▾1.62
4.1
1
▾1.624.1
West Torrens Birkalla vs Para Hills Knights, avspark 11:30. Odds: 1.07 hemma, 10.00 oavgjort, 27.00 borta. Bästa tipset: minst 4 mål görs, odds 1.30, säkerhet 7.2/10. Slutresultat 11–0, tipset gick in.
Slut
West Torrens BirkallaWest Torrens11
Para Hills KnightsPara0
1.07
▾10.00
▴27.00
X2
7.30
O3.5
▾1.30
Nej
2.32
O3.5
1.30
7.2
✓ O3.5
1.307.2
Campbelltown City vs Adelaide Comets, avspark 10:30. Odds: 1.75 hemma, 3.85 oavgjort, 3.90 borta. Bästa tipset: högst 3 mål totalt, odds 1.68, säkerhet 2.4/10. Slutresultat 1–0, tipset gick in.
Slut
Campbelltown CityCampbellt1
Adelaide Comets0
1.75
▾3.85
3.90
X2
▴2.05
U3.5
▾1.68
Nej
▴2.35
U3.5
1.68
2.4
✓ U3.5
1.682.4
Regular Season - 173 juli 2026 – 4 juli 20266
MetroStars vs West Torrens Birkalla, avspark 10:45. Odds: 1.57 hemma, 4.40 oavgjort, 5.10 borta. Bästa tipset: minst 3 mål görs, odds 1.47, säkerhet 6.2/10. Slutresultat 3–1, tipset gick in.
Slut
MetroStars3
West Torrens BirkallaWest Torrens1
▾1.57
▴4.40
▴5.10
1
▾1.57
O2.5
▾1.47
Nej
2.52
O2.5
▾1.47
6.2
✓ O2.5
▾1.476.2
FK Beograd vs West Adelaide, avspark 08:30. Odds: 1.75 hemma, 3.95 oavgjort, 3.80 borta. Bästa tipset: minst 3 mål görs, odds 1.38, säkerhet 7.1/10. Slutresultat 1–0, tipset gick inte in.
Slut
FK Beograd1
West Adelaide0
▾1.75
3.95
▾3.80
1
▾1.75
O2.5
▴1.38
Ja
▴1.42
O2.5
▴1.38
7.1
O2.5
▴1.387.1
Sturt Lions vs Playford City Patriots, avspark 06:30. Odds: 2.75 hemma, 3.85 oavgjort, 2.22 borta. Bästa tipset: minst 3 mål görs, odds 1.34, säkerhet 5.7/10. Slutresultat 1–0, tipset gick inte in.
Slut
Sturt Lions1
Playford City PatriotsPlayford 0
▴2.75
3.85
▾2.22
2
▾2.22
O2.5
▴1.34
Ja
▴1.33
O2.5
▴1.34
5.7
O2.5
▴1.345.7
Adelaide United II vs Campbelltown City, avspark 06:30. Odds: 2.32 hemma, 4.00 oavgjort, 2.47 borta. Bästa tipset: hemmalaget vinner eller oavgjort, odds 1.44, säkerhet 8.0/10. Slutresultat 0–0, tipset gick in.
Slut
Adelaide United IIAdelaide II0
Campbelltown CityCampbellt0
▾2.32
▴4.00
▾2.47
1
▾2.32
U3.5
▾1.91
Ja
▴1.36
1X
▴1.44
8.0
✓ 1X
▴1.448.0
Adelaide City vs Para Hills Knights, avspark 06:00. Odds: 1.02 hemma, 21.00 oavgjort, 48.00 borta. Bästa tipset: minst 4 mål görs, odds 1.30, säkerhet 7.1/10. Slutresultat 2–0, tipset gick inte in.
Slut
Adelaide City2
Para Hills KnightsPara0
▾1.02
▴21.00
▴48.00
1
▾1.02
O3.5
1.30
Nej
▾1.63
O3.5
1.30
7.1
O3.5
1.307.1
Adelaide Comets vs Croydon Kings, avspark 12:00. Odds: 3.10 hemma, 3.65 oavgjort, 2.15 borta. Bästa tipset: bortalaget vinner eller oavgjort, odds 1.30, säkerhet 6.9/10. Slutresultat 1–4, tipset gick in.
Slut
Adelaide Comets1
Croydon KingsCroydon4
3.10
▾3.65
▴2.15
2
▴2.15
O2.5
▴1.46
Ja
1.41
X2
1.30
6.9
✓ X2
1.306.9
Regular Season - 1626 juni 2026 – 27 juni 20266
Playford City Patriots vs FK Beograd, avspark 06:30. Odds: 2.20 hemma, 3.65 oavgjort, 2.90 borta. Bästa tipset: minst 3 mål görs, odds 1.42, säkerhet 6.8/10. Slutresultat 0–1, tipset gick inte in.
Slut
Playford City PatriotsPlayford 0
FK Beograd1
▾2.20
▴3.65
▴2.90
X
▴3.65
O2.5
▾1.42
Ja
▴1.40
O2.5
▾1.42
6.8
O2.5
▾1.426.8
Campbelltown City vs West Adelaide, avspark 06:30. Odds: 1.75 hemma, 4.10 oavgjort, 3.65 borta. Bästa tipset: bortalaget gör mål, odds 1.25, säkerhet 8.0/10. Slutresultat 0–0, tipset gick inte in.
Slut
Campbelltown CityCampbellt 0
West Adelaide0
▴1.75
▾4.10
▾3.65
2
▾3.65
O2.5
▴1.33
Ja
1.35
AS
▾1.25
8.0
AS
▾1.258.0
Para Hills Knights vs MetroStars, avspark 06:30. Odds: 40.00 hemma, 20.00 oavgjort, 1.03 borta. Bästa tipset: minst 4 mål görs, odds 1.30, säkerhet 6.6/10. Slutresultat 0–9, tipset gick in.
Slut
Para Hills KnightsPara0
MetroStars9
▴40.00
20.00
1.03
2
1.03
O3.5
▾1.30
Nej
1.56
O3.5
▾1.30
6.6
✓ O3.5
▾1.306.6
Adelaide Comets vs Adelaide City, avspark 12:00. Odds: 4.60 hemma, 4.10 oavgjort, 1.70 borta. Bästa tipset: bortalaget vinner, odds 1.70, säkerhet 5.1/10. Slutresultat 0–1, tipset gick in.
Slut
Adelaide Comets0
Adelaide City1
▾4.60
▾4.10
▴1.70
2
▴1.70
O2.5
▴1.53
Ja
▴1.56
2
▴1.70
5.1
✓ 2
▴1.705.1
West Torrens Birkalla vs Sturt Lions, avspark 11:30. Odds: 1.86 hemma, 3.85 oavgjort, 3.60 borta. Bästa tipset: hemmalaget vinner eller oavgjort, odds 1.25, säkerhet 8.0/10. Slutresultat 4–1, tipset gick in.
Slut
West Torrens BirkallaWest Torrens4
Sturt Lions1
▾1.86
3.85
▴3.60
1
▾1.86
O2.5
▾1.41
Ja
▴1.42
1X
▾1.25
8.0
✓ 1X
▾1.258.0
Croydon Kings vs Adelaide United II, avspark 11:00. Odds: 2.35 hemma, 3.70 oavgjort, 2.57 borta. Bästa tipset: hemmalaget vinner eller oavgjort, odds 1.50, säkerhet 6.9/10. Slutresultat 3–0, tipset gick in.
Slut
Croydon KingsCroydon3
Adelaide United IIAdelaide II0
2.35
3.70
2.57
1
2.35
O2.5
▾1.30
Ja
▾1.28
1X
▴1.50
6.9
✓ 1X
▴1.506.9
Regular Season - 1520 juni 20266
Adelaide City vs MetroStars, avspark 10:30. Odds: 3.10 hemma, 3.50 oavgjort, 2.07 borta. Bästa tipset: bortalaget vinner eller oavgjort, odds 1.31, säkerhet 8.0/10. Slutresultat 3–0, tipset gick inte in.
Slut
Adelaide City3
MetroStars0
▴3.10
▴3.50
▾2.07
2
▾2.07
O2.5
▾1.55
Nej
▴2.45
X2
▾1.31
8.0
X2
▾1.318.0
FK Beograd vs West Torrens Birkalla, avspark 08:30. Odds: 2.45 hemma, 3.70 oavgjort, 2.52 borta. Bästa tipset: minst 3 mål görs, odds 1.40, säkerhet 7.3/10. Slutresultat 2–0, tipset gick inte in.
Slut
FK Beograd2
West Torrens BirkallaWest Torrens0
2.45
▴3.70
2.52
2
2.52
O2.5
1.40
Ja
1.38
O2.5
1.40
7.3
O2.5
1.407.3
Sturt Lions vs Para Hills Knights, avspark 06:30. Odds: 1.19 hemma, 6.70 oavgjort, 10.25 borta. Bästa tipset: hemmalaget vinner med minst 2 mål, odds 1.45, säkerhet 8.0/10. Slutresultat 6–0, tipset gick in.
Slut
Sturt Lions6
Para Hills KnightsPara 0
▾1.19
▴6.70
▴10.25
1
▾1.19
O3.5
▾1.57
Nej
▾2.20
H1
▾1.45
8.0
✓ H1
▾1.458.0
West Adelaide vs Croydon Kings, avspark 06:30. Odds: 3.50 hemma, 3.95 oavgjort, 1.82 borta. Bästa tipset: minst 3 mål görs, odds 1.39, säkerhet 7.3/10. Slutresultat 3–4, tipset gick in.
Slut
West Adelaide3
Croydon KingsCroydon4
▴3.50
▴3.95
▾1.82
2
▴2.30
O2.5
▴1.39
Ja
▾1.33
O2.5
▴1.39
7.3
✓ O2.5
▴1.397.3
Playford City Patriots vs Campbelltown City, avspark 06:30. Odds: 2.20 hemma, 3.80 oavgjort, 2.70 borta. Bästa tipset: minst 3 mål görs, odds 1.34, säkerhet 4.0/10. Slutresultat 4–1, tipset gick in.
Slut
Playford City PatriotsPlayford 4
Campbelltown CityCampbellt1
2.20
3.80
2.70
X2
1.65
O2.5
▾1.34
Ja
▾1.33
O2.5
1.34
4.0
✓ O2.5
1.344.0
Adelaide United II vs Adelaide Comets, avspark 06:30. Odds: 1.91 hemma, 3.85 oavgjort, 3.30 borta. Bästa tipset: hemmalaget vinner, odds 1.91, säkerhet 5.7/10. Slutresultat 1–1, tipset gick inte in.
Slut
Adelaide United IIAdelaide II 1
Adelaide Comets1
▴1.91
▾3.85
▾3.30
1
▴1.91
O2.5
▴1.44
Ja
▾1.43
1
▴1.91
5.7
1
▴1.915.7
Regular Season - 1412 juni 2026 – 13 juni 20266
Adelaide United II vs Adelaide City, avspark 11:00. Odds: 3.75 hemma, 3.75 oavgjort, 1.81 borta. Bästa tipset: minst 3 mål görs, odds 1.40, säkerhet 3.5/10. Slutresultat 0–0, tipset gick inte in.
Slut
Adelaide United IIAdelaide II 0
Adelaide City0
▴3.75
▴3.75
▾1.81
1
▴3.75
O2.5
1.40
Ja
▴1.40
O2.5
1.40
3.5
O2.5
1.403.5
MetroStars vs Sturt Lions, avspark 08:45. Odds: 1.32 hemma, 5.30 oavgjort, 7.40 borta. Bästa tipset: hemmalaget vinner, odds 1.32, säkerhet 8.0/10. Slutresultat 1–0, tipset gick in.
Slut
MetroStars1
Sturt Lions0
1.32
5.30
7.40
1
1.32
O2.5
▴1.35
Ja
▴1.62
1
1.32
8.0
✓ 1
1.328.0
Para Hills Knights vs FK Beograd, avspark 06:30. Odds: 12.00 hemma, 7.50 oavgjort, 1.20 borta. Bästa tipset: minst 3 mål görs, odds 1.25, säkerhet 5.7/10. Slutresultat 1–5, tipset gick in.
Slut
Para Hills KnightsPara1
FK Beograd5
▾12.00
▾7.50
▴1.20
2
▴1.20
O2.5
1.25
Nej
▴2.15
O2.5
1.25
5.7
✓ O2.5
1.255.7
Croydon Kings vs Playford City Patriots, avspark 06:00. Odds: 2.52 hemma, 3.65 oavgjort, 2.30 borta. Bästa tipset: båda lagen gör mål, odds 1.35, säkerhet 5.0/10. Slutresultat 4–1, tipset gick in.
Slut
Croydon KingsCroydon4
Playford City PatriotsPlayford 1
2.52
3.65
2.30
1
2.52
O2.5
1.35
Ja
1.35
BLGM
1.35
5.0
✓ BLGM
1.355.0
Adelaide Comets vs West Adelaide, avspark 12:00. Odds: 2.52 hemma, 3.60 oavgjort, 2.40 borta. Bästa tipset: minst 3 mål görs, odds 1.52, säkerhet 7.5/10. Slutresultat 3–2, tipset gick in.
Slut
Adelaide Comets3
West Adelaide2
2.52
3.60
2.40
2
2.40
O2.5
▾1.52
Ja
▾1.48
O2.5
▾1.52
7.5
✓ O2.5
▾1.527.5
Campbelltown City vs West Torrens Birkalla, avspark 11:00. Odds: 2.75 hemma, 3.70 oavgjort, 2.35 borta. Bästa tipset: bortalaget vinner eller oavgjort, odds 1.44, säkerhet 7.8/10. Slutresultat 1–2, tipset gick in.
Slut
Campbelltown CityCampbellt1
West Torrens BirkallaWest Torrens2
▴2.75
▴3.70
▾2.35
2
▾2.35
O2.5
1.39
Ja
▴1.37
X2
▾1.44
7.8
✓ X2
▾1.447.8
Regular Season - 135 juni 2026 – 7 juni 20266
West Adelaide vs Adelaide United II, avspark 09:30. Odds: 3.40 hemma, 3.95 oavgjort, 1.85 borta. Bästa tipset: minst 3 mål görs, odds 1.33, säkerhet 7.1/10. Slutresultat 3–1, tipset gick in.
Slut
West Adelaide3
Adelaide United IIAdelaide II1
▾3.40
▾3.95
▴1.85
2
▴1.85
O2.5
▾1.33
Ja
▾1.36
O2.5
▾1.33
7.1
✓ O2.5
▾1.337.1
FK Beograd vs MetroStars, avspark 08:30. Odds: 4.25 hemma, 3.95 oavgjort, 1.72 borta. Bästa tipset: minst 3 mål görs, odds 1.47, säkerhet 8.0/10. Slutresultat 1–2, tipset gick in.
Slut
FK Beograd1
MetroStars2
▾4.25
▾3.95
▴1.72
2
▴1.72
O2.5
▴1.47
Ja
▴1.50
O2.5
▴1.47
8.0
✓ O2.5
▴1.478.0
Campbelltown City vs Para Hills Knights, avspark 06:30. Odds: 1.17 hemma, 8.00 oavgjort, 12.00 borta. Bästa tipset: minst 4 mål görs, odds 1.45, säkerhet 8.0/10. Slutresultat 3–0, tipset gick inte in.
Slut
Campbelltown CityCampbellt3
Para Hills KnightsPara0
1.17
▴8.00
▾12.00
1
1.17
O3.5
▾1.45
Nej
▴2.40
O3.5
▾1.45
8.0
O3.5
▾1.458.0
Playford City Patriots vs Adelaide Comets, avspark 06:30. Odds: 1.58 hemma, 4.45 oavgjort, 4.75 borta. Bästa tipset: minst 3 mål görs, odds 1.44, säkerhet 6.8/10. Slutresultat 2–2, tipset gick in.
Slut
Playford City PatriotsPlayford 2
Adelaide Comets2
▾1.58
4.45
▴4.75
1
▾1.58
O2.5
▴1.44
Ja
▴1.53
O2.5
▴1.44
6.8
✓ O2.5
▴1.446.8
West Torrens Birkalla vs Croydon Kings, avspark 11:30. Odds: 2.07 hemma, 3.60 oavgjort, 2.87 borta. Bästa tipset: minst 3 mål görs, odds 1.40, säkerhet 7.5/10. Slutresultat 1–0, tipset gick inte in.
Slut
West Torrens BirkallaWest Torrens1
Croydon KingsCroydon0
2.07
3.60
2.87
1
2.07
O2.5
1.40
Ja
1.39
O2.5
1.40
7.5
O2.5
1.407.5
Adelaide City vs Sturt Lions, avspark 11:00. Odds: 1.78 hemma, 3.80 oavgjort, 3.80 borta. Bästa tipset: hemmalaget vinner, odds 1.78, säkerhet 4.5/10. Slutresultat 4–1, tipset gick in.
Slut
Adelaide City4
Sturt Lions1
▴1.78
▾3.80
▾3.80
1
▴1.78
O2.5
▾1.47
Ja
▾1.49
1
▴1.78
4.5
✓ 1
▴1.784.5

Tabell & Form

South Australia NPL

# Lag M V O F Mål P Form
1 Adelaide City 22 14 6 2 44:16 48 WWWWW
2 West Torrens Birkalla 22 14 3 5 54:29 45 LWDWW
3 MetroStars 22 13 5 4 53:23 44 LDWWW
4 Playford City Patriots 22 10 5 7 42:31 35 LLWWL
5 FK Beograd 22 10 3 9 35:30 33 LLLWL
6 Croydon Kings 22 8 6 8 46:41 30 LLDLD
7 Adelaide United II 22 7 8 7 33:32 29 LWDLW
8 Campbelltown City 22 8 5 9 35:36 29 WWLDW
9 Sturt Lions 22 8 3 11 35:36 27 LDDWD
10 West Adelaide 22 6 7 9 40:44 25 LLWWD
11 Adelaide Comets 22 5 5 12 25:38 20 WDLWL
12 Para Hills Knights 22 0 2 20 16:102 2 LLLLL

South Australien NPL – speltips & prognoser

Ta del av de senaste prognoserna och speltipsen för South Australien NPL, skapade av vår AI-algoritm NT Apex. Vi har analyserat 233 matcher från 12 lag i South Australien NPL med en träffsäkerhet för bästa tipset på över 58%. Prognoserna täcker slutresultat, över/under, båda lagen gör mål, rätt resultat, xG, hörnor och bollinnehav.

Denna säsong slutade 51% av matcherna i South Australien NPL med över 2,5 mål, medan båda lagen gjorde mål i 48% av matcherna. Alla avslutade South Australien NPL-prognoser förblir synliga — granska vår historik när som helst.

Adelaide City leder för närvarande tabellen med 48 poäng. South Australien NPL bjuder på en ganska balanserad målproduktion. Hemmalagen vinner 37% av matcherna, med oavgjort i 36%.

Våra AI-fotbollstips sträcker sig långt bortom South Australien NPL — vi täcker fler än 700 ligor världen över.