Al-Ahli Jeddah vs Al Riyadh Forudsigelse - 4. sep. 2026
Kamptips
Sikkerhed
Bedste tip
Over 2.5
1.53
Mindst 3 mål i kampen
4.2/10
1x2-tip
X23.60
2.0/10
Samlet antal mål
Over 2.51.53
4.3/10
Begge hold scorer
Ja1.86
1.5/10
Bet Builder-tip
X2 & Over 1.53.98
1.5/10
Korrekt resultat
Statistik: forudsagt vs faktisk
AIAl Riyadh
xGAl-Ahli Jeddah: 1.92Al Riyadh: 0.66
BoldbesiddelseAl-Ahli Jeddah: 67%Al Riyadh: 33%
Samlede skudAl-Ahli Jeddah: 16Al Riyadh: 9
Skud på målAl-Ahli Jeddah: 5Al Riyadh: 2
Skud forbi målAl-Ahli Jeddah: 8Al Riyadh: 4
HjørnesparkAl-Ahli Jeddah: 5Al Riyadh: 2
Gule kortAl-Ahli Jeddah: 1Al Riyadh: 2
xGAl-Ahli Jeddah: 3.31Al Riyadh: 0.64
BoldbesiddelseAl-Ahli Jeddah: 56%Al Riyadh: 44%
Samlede skudAl-Ahli Jeddah: 16Al Riyadh: 12
Skud på målAl-Ahli Jeddah: 8Al Riyadh: 1
Skud forbi målAl-Ahli Jeddah: 2Al Riyadh: 4
HjørnesparkAl-Ahli Jeddah: 4Al Riyadh: 3
Gule kortAl-Ahli Jeddah: 1Al Riyadh: 3
xGAl-Ahli Jeddah: 3.311.92Al Riyadh: 0.640.66
BoldbesiddelseAl-Ahli Jeddah: 56%67%Al Riyadh: 44%33%
Samlede skudAl-Ahli Jeddah: 1616Al Riyadh: 129
Skud på målAl-Ahli Jeddah: 85Al Riyadh: 12
Skud forbi målAl-Ahli Jeddah: 28Al Riyadh: 44
HjørnesparkAl-Ahli Jeddah: 45Al Riyadh: 32
Gule kortAl-Ahli Jeddah: 11Al Riyadh: 32
Statistik
Gennemsnit / kamp
Al Riyadh
Forventede målAl-Ahli Jeddah: 1.7Al Riyadh: 1.15
Samlet antal målAl-Ahli Jeddah: 2.8Al Riyadh: 3.3
Scorede målAl-Ahli Jeddah: 1.3Al Riyadh: 1.5
Indkasserede målAl-Ahli Jeddah: 1.5Al Riyadh: 1.8
BoldbesiddelseAl-Ahli Jeddah: 57%Al Riyadh: 41%
Samlede skudAl-Ahli Jeddah: 15.3Al Riyadh: 13.1
Skud på målAl-Ahli Jeddah: 4.2Al Riyadh: 4.2
Skud forbi målAl-Ahli Jeddah: 7.5Al Riyadh: 5.7
ForseelserAl-Ahli Jeddah: 13Al Riyadh: 11.8
HjørnesparkAl-Ahli Jeddah: 5Al Riyadh: 3.9
OffsidesAl-Ahli Jeddah: 1.5Al Riyadh: 1.8
Gule kortAl-Ahli Jeddah: 2.17Al Riyadh: 1.63
Samlede afleveringerAl-Ahli Jeddah: 417Al Riyadh: 303
Form
Oversigt over seneste 10 kampe
Al Riyadh
SejreAl-Ahli Jeddah: 4Al Riyadh: 4
Over 1,5 målAl-Ahli Jeddah: 8Al Riyadh: 7
Over 2,5 målAl-Ahli Jeddah: 6Al Riyadh: 5
Over 3,5 målAl-Ahli Jeddah: 4Al Riyadh: 5
Begge hold scoredeAl-Ahli Jeddah: 5Al Riyadh: 5
Uventede sejreAl-Ahli Jeddah: 0Al Riyadh: 0
Uventede nederlagAl-Ahli Jeddah: 1Al Riyadh: 0
H2H
Alle indbyrdes opgør 9
6Sejre
1Uafgjorte
2Sejre
Seneste indbyrdes opgør 9
2.6Mål pr. kamp
22%Begge hold scorede
44%Over 2,5 mål
26. feb.2026
Al Riyadh
Al-Ahli Jeddah01
30. okt.2025
Al-Ahli Jeddah
Al Riyadh11
26. maj2025
Al Riyadh
Al-Ahli Jeddah01
26. jan.2025
Al-Ahli Jeddah
Al Riyadh50
25. apr.2024
Al Riyadh
Al-Ahli Jeddah21
05. nov.2023
Al-Ahli Jeddah
Al Riyadh30
12. mar.2023
Al-Ahli Jeddah
Al Riyadh02
16. okt.2022
Al Riyadh
Al-Ahli Jeddah02
05. jan.2019
Al-Ahli Jeddah
Al Riyadh40
Seneste kampe
Der er ingen kampe for dette valg.
Der er ingen kampe for dette valg.
Stilling
| # | Hold | K | M | P |
|---|---|---|---|---|
| 1 |
|
9 | 23-9 | 22 |
| 2 |
|
8 | 26-7 | 21 |
| 3 |
|
8 | 19-7 | 19 |
| 4 |
|
8 | 14-9 | 17 |
| 5 |
|
9 | 14-8 | 16 |
| 6 |
|
8 | 20-10 | 15 |
| 7 |
|
9 | 13-12 | 15 |
| 8 |
|
9 | 8-9 | 12 |
| 9 |
|
9 | 14-18 | 12 |
| 10 |
|
9 | 10-13 | 9 |
| 11 |
|
9 | 6-11 | 9 |
| 12 |
|
8 | 9-17 | 9 |
| 13 |
|
8 | 9-11 | 7 |
| 14 |
|
9 | 8-14 | 7 |
| 15 |
|
8 | 8-15 | 6 |
| 16 |
|
9 | 7-17 | 6 |
| 17 |
|
9 | 4-16 | 4 |
| 18 |
|
8 | 6-15 | 2 |
Promotion - AFC Champions League (League phase)
Promotion - AFC Champions League (Qualification)
Promotion - AFC Champions League 2
Promotion - Gulf Club Champions League
Relegation - Division 1